پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1640295 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2632646
کد خبر : 217981 تاریخ ثبت : 1397/6/21 11:48 نظرات تایید شده : 0

امام جمعه بوشهر: نام و راه امام حسین (ع) محو شدنی نیست

خلیج فارس: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: نام و راه امام حسین (ع) محو شدنی نیست.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از مهر؛ آیت الله غلامعلی صفائی بوشهری صبح چهارشنبه در همایش میثاق عاشوراییان در بوشهر اظهار داشت: مردم ما عشق و ارادت بسیار بالایی به امام حسین(ع) دارند و هر ساله مراسم و برنامه‌های این ایام پرشورتر برگزار می‌شود.

نام و راه امام حسین (ع) محو شدنی نیست

وی با اشاره به اهمیت نقش ذاکران امام حسین (ع) در ترویج فرهنگ عاشورا اظهار داشت: شما ذاکران باید خداوند را شاکر باشید که ذاکر امام حسین (ع) هستید.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: نام و راه امام حسین (ع) محو شدنی نیست و تا جهان هست راه حسین و هدایت حسین ادامه دارد.

لزوم تقویت فضای وحدت و همدلی

فرماندار بوشهر در بخش دیگری از این همایش به شرایط حساس فعلی اشاره کرد و افزود: در شرایطی که دشمنان و عوامل آنان از مطالبات به حق مردم سوء استفاده می‌کنند، مردم همیشه صفوف خود را از اغتشاشگران جدا کرده اند.

عباس جمشیدی با تاکید بر لزوم تقویت فضای وحدت و همدلی در جامعه ادامه داد: از منابر و مجالس و محافل عزای سیدالشهدا (ع) انتظاری جز صدای اتحاد، انسجام و وحدت نمی رود و هیئات مذهبی تا کنون نقش مهمی در تحقق این مهم دارند.

احیای امر به معروف و نهی از منکر

حجت‌الاسلام سیدعلی پناه محمودی نیا معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر در بخش دیگری از این همایش با تبیین زوایای مختلف قیام امام حسین (ع) اظهار داشت: محورهای اساسی قیام آن حضرت احیای امر به معروف و نهی از منکر، قیام در برابر ظلم و ستم و مبارزه با مستکبران هستند.

در بخش دیگری از این همایش حجت‌الاسلام علی اکبری، جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر به بیان نکاتی در خصوص ترویج این فریضه الهی در جامعه پرداخت.

پخش کلیپی از بیانات حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در مورد عزاداری های محرم، نوحه خوانی فاریابی، مداح اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و قرائت بیانیه ستاد ساماندهی شوئن فرهنگی در مناسبت های دینی در خصوص محرم الحرام امسال از بخش دیگر این همایش بود.