پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 429288 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 26300381
کد خبر : 217953 تاریخ ثبت : 1397/6/21 10:16 نظرات تایید شده : 11
در گفتگو با «خلیج فارس» مطرح شد:

خبر خوب شهردار به شهروندان عالیشهر

خلیج فارس: شهردار عالیشهر از آغاز طرحی برای حل مشکل فاضلاب و سرریز سپتیک مجتمع های مسکونی خبر داد.

خلیج فارس: شهردار عالیشهر از آغاز طرحی برای حل مشکل فاضلاب و سرریز سپتیک مجتمع های مسکونی خبر داد.

مهدی قائدی در گفتگو با «خلیج فارس» افزود: عدم اجرای شبکه فاضلاب در شهر جدید عالیشهر، مشکلات حادی برای برخی از مجتمع های مسکونی این شهر پیش آورده، اما علیرغم اینکه شهرداری در این حوزه مسئولیت مستقیمی ندارد، به منظور جلب رضایت شهروندان، اقداماتی برای رفع این مشکل آغاز شده است.

مشکل آلودگی فاضلاب در یکی از مجتمع های عالیشهر

قایدی ادامه داد: عدم اجرای شبکه فاضلاب در این شهر باعث سر ریز شدن چاه ها و سپیتک های مغایر با اصول فنی در بیشتر مجتمع ها شده که علاوه بر ایجاد منظره زشت، بوی نامطبوع در سطح شهر و بروز بیماری های پوستی و تنفسی درپی دارد.

وی اظهار داشت: شهرداری در اولین اقدام و بررسی های صورت گرفته ابتدا مجتمع هایی که بیشترین مشکلات فاضلاب را داشتند در اولویت قرار داد که در این راستا مجتمع های فاز ۴ در دستور کار قرار گرفت و تاکنون ۱۰ چاه جذبی به عمق ۱۲ تا ۱۴ متر و به فاصله ۵ متری در کنار سپتیک ها حفاری گردید تا پسماند مایعات فاضلاب مجتمع ها از طریق لوله به چاه منتقل و در فضای سطحی رها نباشد.

شهردار عالیشهر ابراز امیدواری کرد: این اقدام بازده چندساله دارد، از این رو انتظار می رود اقدامی اساسی شده و اعتباری ملی یا استانی برای اجرای شبکه فاضلاب در این شهر جدید تامین گردد.