پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21798385 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20162508
کد خبر : 217441 تاریخ ثبت : 1397/6/18 15:25 نظرات تایید شده : 0

تصاویر/ رژه متفاوت هفتادمین سالگرد تاسیس کره‌شمالی

خلیج فارس: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی روز یکشنبه (۱۸ شهریور) به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس این کشور در مراسم رژه نظامی شرکت کرد.

 
به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فرارو؛ این رژه نظامی بدون نمایش موشک‌های قاره‌پیما برگزار شد. در مقابل نیمی از زمان رژه به نمایش تلاش‌های غیرنظامی کره شمالی برای بهبود وضعیت اقتصادی این کشور اختصاص یافت.
 
در این مراسم هیات‌هایی از کشور‌هایی که دارای روابط دیپلماتیک در سطح بالا با پیونگ یانگ هستند حضور داشتند. رئیس پارلمان چین یکی از مهمانان عالی‌رتبه حاضر در رژه نظامی بود. همچنین در رژه نظامی روز یکشنبه رهبر کره شمالی سخنرانی نکرد.
 
تعداد موشک‌هایی که در مراسم رژه نظامی امسال به نمایش گذشته شد از گذشته کمتر بود. پس از پایان رژه نیرو‌های نظامی، گروه‌های غیرنظامی از جمله کارگران فعال در بخش ساخت و ساز و پرستاران از مقابل جایگاه رژه رفتند.
 
پیشتر خبرگزاری دولتی کره‌جنوبی، اعلام کرده بود کره‌شمالی در حالی‌که توانایی‌های نظامی خود را به نمایش خواهد گذاشت، احتمالا تلاش خواهد کرد از ایجاد بحران در مذاکرات با آمریکا خودداری کند؛ مذاکراتی که در حال حاضر با تنش‌ها و چالش‌هایی روبه‌رو شده‌است.
 
ظهر روز یکشنبه به‌وقت شبه‌جزیره کره، گزارش شد که پیونگ‌یانگ در نهایت از نمایش موشک‌های بالیستیک قاره‌پیما و دیگر موشک‌های فوق‌پیشرفته خودداری کرده‌است. موشک‌هایی که گفته می‌شود به خاک آمریکا دسترسی دارند و از دلایل عمده نگرانی‌ها در مورد ظرفیت‌های نظامی کره شمالی به شمار می‌روند.
 
 مراسم رژه نظامی امسال در حالی برگزار شد که کیم جونگ اون ماه ژوئن (خرداد) سال جاری در سنگاپور با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دیدار کرد. با این حال دو طرف پس از این نشست در مورد گام‌های بعدی برای کاهش تنش در شبه جزیره کره اختلاف نظر پیدا کردند. این اختلاف نظر‌ها منجر به لغو سفر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا به پیونگ یانگ از سوی دونالد ترامپ نیز شد.
-->