پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43701322 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20948805
کد خبر : 217380 تاریخ ثبت : 1397/6/18 10:18 نظرات تایید شده : 2
عبدالرسول حیدری

ايرانجوان، خانه‌ای بر روی آب!

مسوليت آقاي محمد نجفي در فوتبال بوشهر براساس قانون انتخابات فدراسيون فوتبال چهار ساله مي باشد، اما نزدیک به یکسال است كه از انتخابات هيات فوتبال گذشته است اما انتخاباتی انجام نگرفته است و كماكان نامبرده به عنوان مسول هيات به كار خود مشغول مي باشد. علت تاخير حضراتي هستند كه در تهران نشسته اند و فردي را مي خواهند انتخاب نمايند كه بتواند از منافع آنها دفاع نمايد و نه بوشهري ها!

حضور نجفي مصادف شد با فعاليت بسيار جدي دلال فوتبال معروف و دریافت رشوه از بازيكنان و بي توجهي مسول هيات فوتبال و مديران باشگاه بوشهری با توجه به علم و آگاهي كامل بر اساس اسناد و مداركي كه از طرف بازيكنان در هيات فوتبال اراده شد، باعث گرديد تا صدا و اعتراض خانواده ها و بازيكنان بلند شود و حتي به خاطر بي تفاوتي اين آقايان تبديل به فرياد هم گرديد.

حتي يكي از مديران باشگاه ايران جوان مي گفت ما خواهش نموديم و التماس كرديم كه حكم محروميت دلال از طرف كميته اخلاق فدراسيون فوتبال به باشگاه ابلاغ نماييد تا ورود نامبرده را ممنوع كنيم و اين كار هم براي ما نكرد.

بارها در برنامه پربينده نشان از سيماي بوشهر در سال گذشته پيرامون دلال فوتبال بوشهر و فسادي كه بر فضاي جامعه فوتبال استان حاكم نموده است و مسوليت خطير مدير باشگاه و هيات فوتبال در قبال اين پديده شوم بحث و گفتگوي كارشناسي شد و نگراني خود را هم براي آينده فوتبال استان بيان نمودند، ولي ما هرگز نديديم كه آقاي نجفي و برخي از مديران باشگاه در برابر فساد و دلالي از خود عكس العملي در رسانه ها نشان بدهند و يا اينكه نگران سلامت اخلاقي و حق و حقوق بازيكنان در برابر خانواده ها و مردم فوتبال دوست استان باشند و يا اينكه بدهي باشگاه كه نيمي از آن بابت همين باج گرفتن دلال مي باشد!

ايران جوان پس از پلي آف و ناكامي در رسيدن به ليگ برتر وارد سال هاي پرالتهاب و بحران گرديد، به دليل ناتواني و درماندگي مديران همه كاره اين تيم، یک دلال فعال شد. اين فرد بيسواد با حمايت مديران ضعيف و چشم پوشی هيات فوتبال فربه شد و با پول هاي کسب کرده، سرو سامان گرفت و عاقبت تيم با تمام نامداريش و سابقه 70 ساله قرباني ضعف آشكار مديريت شد و به ليگ دو فوتبال كشور سقوط كرد.

بعد از سال ها عبدالرحيم خرمزي مربي با اخلاق و منظبط همراه با تجربه اندوزي و پختگي در دنياي مربيگري به درخواست هواداران به ايران جوان برگشت تا اين تيم از بلاتكليفي و دلال بازي و فساد و رانت نجات دهد و تحول اساسي در ساختار اين تيم بوجود آورد. بدون اينكه قراردادي منعقد نمايد و يا اينكه مدير باشگاه از آغاز تمرينات حضور پيدا كند و نامبرده را طي مراسمي مثل ساير تيم ها به بازيكنان معرفي كند، با دستيارانش تمرينات را جدي شروع كردند بدون امكانات و تداركات لازم كه شايسته كادر فني و باشگاه باشد، در مدت كمي كه در اين تيم فعاليت نمودند توانست سنت شكني كند و دست واسطه گرا و دلال ها را كوتاه نمايد.

مدير باشگاه وعده هاي زيادي به خرمزي دادند، از قرارداد با بازيكنان گرفته تا پشتوانه مالي خوب كه الان مي تواند همه را انكار نمايد و بگويد هيچ كدام حقيقت ندارد.

به هرحال به هيچ يك از تعهدات در قبال تيم و هواداران با توجه به اينكه دو فرصت يك هفته ايي براي گرفتن بازيكنان با تجربه و كليدي به ايشان دادند عمل نشد تا اينكه زمان شروع بازي ها به كمتر از بيست روز رسيد. خرمزي با تمام تلاشي كه با همكاران فني خود براي اين تيم جوان و با آتيه انجام دادند همه تبديل به ياس و نا اميدي شد و عاقبت تصميم نهايي خود را برخلاف ميلي باطني گرفت و استعفایش را به مديريت باشگاه كتبا اعلام نمود بدون اينكه تا آن لحظه به كسي باج داده باشد و يا بازيكني سفارشي پذيرفته باشد و دقيقا همين رفتار به مذاق بعضي ها كه سال ها بدنبال منافع مي باشند خوش نيامد و همين موضوع باعث گرديد تا مخالفان خرمزي متحدتر شوند براي بازگشت افراد خاص و شیوه های دلالی به منظور تقسيم غنايم!

تلاش مدير براي حفظ خرمزي با همان وعده هاي قبلي و تكراري اما بدون عمل بود و موجب گرديد تا تيم ایرانجواند سرمربی خود را از دست بدهد.

بلافاصله بعد از جدايي خرمزي باخبر شديم كه فرد مشهور برگشته و قبل از اينكه سرمربي انتخاب گردد، چندين بازيكن را به تيم معرفي نموده و حتي مي گويند بعضي از آنها قرارداد خود را در هيات فوتبال هم ثبت كرده اند.

گويا به توصيه برخي از مسولين باشگاه تمام كارها را پنهاني دارد انجام ميدهد، به خيال اينكه مردم فوتبال دوست اين شهر و هواداران تيم همه كور و كر هستند! اكنون شما فقط شاهد باشيد كه براي سرمربي غير بومي چه تداركي مي بينند و چه امتيازهايي به او خواهند داد.

قطعا فردا باشگاه بدهي يك ميليارد و دويست ميليون توماني و شايد هم بيشتر بابت چنين عملكردي به بار خواهد آورد و در رسانه هم اعلام مي كنند كه اين قدر ميليارد تومان بابت پس رفت تيم (!) هزينه كرده ايم و تا پولمان را ندهيد از اين تيم نخواهيم رفت.آيا اين منصفانه است؟ 

آيا بدهكار نمودن هرساله تيم توسط مديران ناتوان و سقوط ایرانجوان به رده های پایین براي آنها يك موفقيت بزرگ محسوب مي شود؟

آقاي وزيري! ما امتياز ليگ يكي كه ارزش آن بالغ بر 5 ميليارد تومان بود از دست داديم چه كسي مي خواهد پاسخگو باشد؟ چه كسي مي خواهد اين سرمايه را به ايران جوان باز گرداند؟

چندين سال است كه ايران جوان پايه  هايش توسط مديران كار نابلد و هزينه تراش، بر روي آب بنا نموده كه با هر موجي به طرف نامعلوم حركت مي كند.

آقاي وزيري! ايران جوان با اين ابزار و نيرو موفق نخواهد شد مگر اينكه معجزه اي رخ دهد. ايران جوان را بيش از اين بدهكار اشتباهات خود نكنيد!