پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43245392 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20493898
کد خبر : 217320 تاریخ ثبت : 1397/6/18 09:11 نظرات تایید شده : 0

آقای فکری؛ نفت تمام شد، شاهین را دریاب!

خلیج فارس: اگر این ادعای برخاسته از دانسته های محمود فکری که افراد دارای مسئولیت در فوتبال نمی خواهند وی دوباره قهرمان لیگ یک شود حقیقت داشته باشد، اولین بازنده این فصل فوتبالی، باشگاه شاهین شهرداری و هواداران آن هستند. و چه خوب است که محمود فکری با این نگاه، فعلا مربی گری را کنار بگذارد...

غلامرضا احمدی | ورزشی نویس

حسین باستین حکم مدیر عاملی را که از هیات مدیره باشگاه شاهین شهرداری بوشهر دریافت کرد، از اکواریوم لیگ یک آزادگان، شاه ماهی فصل قبل را صید نمود و گام اول مدیریت خود را پس از مدیریت موفقدمشقی محکم برداشت تا هواداران شاهین که دل در گرو پاشازاده داشتند به سمت خود بکشاند .

محمود فکری جویباری با همراهان خود به بوشهر آمد و هر چه خواست و خواستند ؛ باستین نه نگفت ؛ از بازیکن بگیر تا اردو و بازی تدارکاتی و …..

فصل آغاز شد و در بازی نخست، یاران فکری در مقابل تیم گل گهر سیرجان که در ادامه مدعی نشان دادند، یک بر یک مساوی شدند و اعتراض به داوری آقا محمود، با این جمله استارت خورد: این داور در حد این بازی نبود.

قبل از بازی شاهین و بادران، سیف پور مدیر باشگاه بادران با درخواستی از فدراسیون که با چاشنی شیطنت و سیاست همراه بود، قصد داشت تمرکز فکری را به هم بریزد، اما موفق نشد و تیم شاهین شهرداری در یک بازی خوب و منطقی یک امتیاز را از قشون سیف پور به چنگ آورد

اما نکته اینجاست که باز هم محمود فکری داوران را بی نصیب نگذاشت و در پایان بازی گفت: در دو دیدار اخیر، از اشتباهات داوری خیلی متضرر شدیم.

در بازی سوم، هرچند تیم شهرداری تبریز به بازی نرسید و بازی لغو شد و سه امتیاز به تیم بوشهر رسید، اما این بار هم فکری داوران را رها نکرد و قبل از بازی داوران را به دقت بیشتر توصیه نمود.

بازی تیم شاهین شهرداری با تیم خونه به خونه در مسابقات جام حذفی آنقدر حاشیه داشت که مجالی برای اعتراض فکری به داور باقی نگذاشت و تیم میزبان با حاشیه های هوادارانش، این مسابقه را با برد به پایان رساندند، بردی که جز سیاهی و تاریکی چیزی به همراه نداشت و سال ها در ذهن خواهد ماند.

در هفته چهارم، شاهین می بایست به مصاف تیم فجرسپاسی شیراز می رفت. دیداری که برای بوشهری ها همیشه مهم بوده و خواهد بود.

این بازی با نتیجه دو بر یک به سود تیم فجر به پایان رسید و باز هم اعتراض های سرمربی شاهین به داور، این بار با فلش بک و اینکه: نمی خواهند دوباره فکری قهرمان شود و بقیه حرف ها که مطمئنا دوستداران فوتبال فیلم های مصاحبه را دیده اند.

کلمات بالا در کنار یکدیگر نشستند و آرام گرفتند تا مروری شود بر چهار هفته نخست لیگ یک آزادگان و اتفاقاتی که برای شاهین شهرداری بوشهر رقم خورد.

اگر این ادعای برخاسته از دانسته های محمود فکری که افراد دارای مسئولیت در فوتبال نمی خواهند محمود فکری دوباره قهرمان لیگ یک  شود حقیقت داشته باشد، اولین بازنده این فصل فوتبالی حسین باستین خواهد بود و هواداران تیم شاهین بوشهر. و چه خوب است که محمود فکری با این نگاه، فعلا مربی گری را کنار بگذارد و به فکر کاری دیگر باشد تا وقتی که این آقایان مسئول، که مدعیست مخالف قهرمانی دوباره فکری هستند کنار بروند و کسان دیگری جایگزین شوند.

آقا محمود، توانایی فنی و مدیریت خوب شما در فصل گذشته توانست تیم نفت مسجد سلیمان را قهرمان کند و همین آقایان مسئول هم بر سر کار بودند و البته اشتباهات داوری هم بود.

در فصل قبل شما به عنوان سرمربی گهگاهی به داوری اعتراض داشتید نه در هر بازی. تمام فکر و تمرکزتان مستطیل سبز بود و بس.

اما در این چهار هفته که فرمانده نیمکت فنی تیم شاهین شهرداری بودید چقدر به مسایل فنی پرداختید؟ چه نکاتی را در خصوص بازی فوتبال یادآور شدید؟

شدیدترین جمله فصل قبل شما در خصوص داوری این بود: شاید داوران از شخصیت من خوششان نمی آید.

یقین داشته باشید اینگونه نیست و اشتباهات داوری جزیی از فوتبال هست و خواهد بود.  در فصل قبل به موارد فنی بازی بیش از هر موردی اشاره می کردید و این تاثیر مستقیم بر بازیکنان و هواداران داشت و نتیجه اش شد قهرمانی در لیگ آزادگان.

امروز چیزی که بیشترین تاثیر را هم بر تیم و هم تماشاگران داشته، حساسیت به داور و داوری است که نه تنها کمک نکرد و نخواهد کرد، بلکه بیشترین آسیب هم وارد خواهد کرد.

هواداری از شاهین به من گفت خطاب به فکری با لهجه خود مان بنویس: بذار امسال هم داورا از تو خوششون نیاد، اما شاهین سی پرواز بر بام لیگ برتر ایران لحظه شماری می کنه!

در این زمینه
اولین شکست فصل شاهین در دیار کاکوها + تصاویر