پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48582793 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25817128
کد خبر : 217271 تاریخ ثبت : 1397/6/17 14:17 نظرات تایید شده : 1
ادامه فعالیت خانه ریاضیات بوشهر در گرو تامین اعتبار

شهرداری پشت خانه ریاضیات را خالی کرد، استاندار سابق هم بدقولی

خلیج فارس: خانه ریاضیات در هفت شهرستان بوشهر فعال است و تنها در گناوه، کنگان و عسلویه وجود ندارد که این امر مستلزم توجه مدیران به این مساله است.

خلیج فارس: مدیرخانه ریاضیات استان بوشهر گفت: ادامه فعالیت و توسعه خانه های ریاضی در این استان مستلزم نگاه ویژه مسئولان و تامین اعتبار است.

به گزارش«خلیج فارس»؛ مهرداد کاروان که با ایرنا گففتگو کرده، افزود: اگر درک بالایی از خانه ریاضیات و ضرورت آموزش ریاضی به دانش‌آموزان با شیوه های مدرن، وجود داشته باشد بدون شک حمایت های خوبی از خانه ریاضیات می شود.

وی ادامه داد: از نیمه دوم سال 1395، کمک های شهرداری بوشهر به خانه ریاضیات بدون اطلاع قبلی قطع و همین امر سبب شد به دنبال بدهی 800 میلیون ریالی نیروهای متخصص، توانمند و آگاه خود را از دست بدهیم.

کاروان بیان کرد: در زمان استاندار سابق نیز بنا بود به منظور توسعه خانه های ریاضی در استان بوشهر، پنج میلیارد ریال اختصاص یابد که محقق نشد.

مدیر خانه ریاضیات استان بوشهر ادامه داد: شهرداری بوشهر تنها 29 میلیون تومان برای المپیاد هلند پرداخت شد.

وی اضافه کرد: هر چند شورای شهر استقبال بسیاری از خانه ریاضیات و فعالیت های آن می کند اما در فرایند اداری به نظر می رسد مشکلاتی پیش می آید.

کاروان با اشاره به ثبت نام ترم پاییزه گفت: ثبت نام برای هر نفر 85 هزار تومان است و نسبت به سال گذشته هیچ افزایشی نداشته است و اگر دانش‌ آموزی توانایی مالی پرداخت این هزینه را هم نداشته باشد، پس از احراز وضعیت او، به صورت رایگان ثبت نام می شود.

وی یادآور شد: در زمان حاضر خانه ریاضیات درهفت شهرستان بوشهر فعال است و تنها در شهرستان های گناوه، کنگان و عسلویه وجود ندارد که این امر مستلزم توجه مدیران به این مساله است.