پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 501771 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 26372596
کد خبر : 217224 تاریخ ثبت : 1397/6/17 12:54 نظرات تایید شده : 3
درخواست عضو شورای شهر اهرم از نماینده مجلس:

کمیسیون بودجه مجلس را به سراغ سدهای حوزه انتخابیه بیاورید

خلیج فارس: یک عضو شورای اسلامی اهرم گفت: توزیع نا عادلانه اعتبارات در حوزه آب و عدم همدلی و تعامل مسولان پاشنه آشیل اقتصاد کشاورزی بوشهر است.

خلیج فارس: یک عضو شورای اسلامی اهرم گفت: توزیع نا عادلانه اعتبارات در حوزه آب و عدم همدلی و تعامل مسولان پاشنه آشیل اقتصاد کشاورزی بوشهر است.

محسن قاسمی زاده در گفتگو با «خلیج فارس» افزود: ادعای برخی مسولان محلی واستانی مبنی بر اختصاص 30 میلیارد ریال به سد خاییز تنگستان در سال جاری واقعیت نداشت و همان بودجه نخست که در ابتدای سال 96 از محل اسناد خزانه به این پروژه اختصاص یافته مرتب همین مبلغ در رسانه ها منتشر می شود تا مردم را راضی نگه دارند و همچنان در میز قدرت بمانند.

وی تاکید کرد: درحالی که به گفته مدیر عامل آب منطقه ای بوشهر در سال جاری 50 میلیارد ریال به سد باغان تخصیص یافته، بودجه سد خاییز در سال جاری صفر بوده و حتی کارگران این سد 5 ماه است که نه حقوق ونه عیدی گرفته اند.

این عضو شورای اسلامی اهرم با اشاره به افتتاح چند سد در کشور طی هفته دولت امسال، تصریح کرد:این نشان می دهد اتحاد همدلی بین مسولان استان های دیگر وجود داشته و عزمشان برای توسعه  استانشان جزم است، اما در بوشهر هر کسی ساز خودش می زند.

تصویری از آغاز عملیات اجرایی سد خاییز در خردادماه سالجاری

قاسمی زا ده گفت: وقتی وزیر نیرو بازدید هوایی  از سد های  استان بوشهر داشت متوجه شدم ضمن هرینه سنگینی که دراین سفر بر استان شد یک نوع شو تلویزیونی که نه تصمیم گیری اساسی برای تکمیل سد های استان به خصوص دو سد خاییر و باهوش شد و نه دستاوردی خوبی جز کلنگ زنی داشت.

وی با بیان اینکه قرار بود سد خاییز تنگستان 3 ساله ساخته شود ادامه داد: با اعتبارات قطره چکانی و بی عدالتی در توزیع اعتبارات فرجام خوبی درانتظار این طرح نیست و کام 800 هزار نخل تنگستان از آب آن شیرین نخواهد شد.

قاسمی زاده با بیان اینکه نمی دانم معاون عمرانی استانداری بوشهر چند بار از سد خاییز تنگستان بازدید داشته، تصریح کرد: آیا اقتصاد استان فقظ فراهم کردن گوشت مرغ است و خرما و کشاورزی اقتصاد نیست؟

این عضو شورای اهرم اظهار داشت: وقتی 7 ماه صندلی فرمانداری تنگستان خالیست و همگان روزه سکوت گرفته اند، بی تفاوتی و سهل انگاری برخی مسولان نیز موجب شده تا این شهرستان به عنوان منطقه کم بر خور دار قلمداد شود.

وی در پایان از نماینده دشتی وتنگستان در مجلس خواست اعضای کمیسیون بودجه مجلس را به حوزه انتخابیه دعوت تا ضمن بازید از سدهای این دو شهرستان، در نشست شورای برنامه ریزی یکی از دو شهرستان درخصوص مشکلات اعتباری این طرحهای مهم تصمیم گیری و نتیجه گیری شود، چون کاری از دست مسولان استان بر نمی آید.

در این زمینه
عدم تامین اعتبار سدهای استان باعث تداوم مشکلات کم‌آبی