پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32617699 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51910375
کد خبر : 216801 تاریخ ثبت : 1397/6/14 18:38 نظرات تایید شده : 0

کودک زباله گرد: گوشم در برخورد با خودرو زخمی شد

خلیج فارس: پس از آنکه خبر یافتن کودک زباله گرد در تهران منتشر و اعلام شد که دو تن در این زمینه به علت ضبط فیلم ساختگی بازداشت شدند، این کودک در گفت وگویی اعلام کرد که گوشش چند روز قبل در برخورد با باربند خودرو زخمی شده و ارتباطی با موضوع شهرداری نیز نداشته است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ به دنبال انتشار ویدیویی از ادعای این کودک که می گفت برخی عوامل شهرداری منطقه سه تهران گوش او را با تیغ اصلاح بریده اند، شهرداری تهران در فراخوانی خواهان معرفی او برای کسب جزییات بیشتر و برخورد با متخلفان احتمالی شده بود.

عدالت امیرزاده معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 3 پایتخت گفته بود که تاکنون مراجعه و شکایتی در این باره از سوی هیچ فردی به شهرداری منطقه نداشته اند.

پس از انتشار این ویدئو جست و جوها برای یافتن این کودک آغاز شد تا اینکه امروز اعلام شد دو نفر مرتبط با این موضوع که در تهیه فیلم علیه شهرداری نقش داشته اند شناسایی و بازداشت شده اند.

شهرداری تهران نیز روز چهارشنبه همچنین ویدئویی از گفت و گو با این کودک در اختیار رسانه ها قرار داد که در آن کودک عنوان می کند گوش وی در برخورد با باربند یک خودرو زخمی شده و بخیه نخورده است؛ تنها پزشک یک پماد برای بهبود زخم وی داده است.

این کودک که فاروق معرفی شده می گوید: دو نفر با یک خودرو سمند آمدند و گفتند 'بگو شهرداری اینکار را کرده و گوشت را با تیغ بریده اند' و از این دو ترسیدم.

به گفته کودک این حادثه (برخورد با باربند خودرو) شش روز پیش اتفاق افتاده است.

عموی فاروق نیز گفته است: پس از انتشار این کلیپ، اقوام و آشنایان آنها از افغانستان و مشهد با آنها تماس گرفتند که به آنها گفتیم چنین چیزی صحت ندارد.

فاروق که بنا به گفته خودش حدود دو ماه با عمو و برادر کوچکش در تهران زندگی می کند درآمدش را برای خانواده اش در افغانستان می فرستد.

به گزارش ایرنا، مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران نیز امروز در توئیتی نوشت: با پیگیری ها معلوم شد گوش کودک کار در حادثه دیگری در شهرری خراش دیده است اما افرادی با صحنه سازی، زور و تهدید به دنبال القای این بودند که عوامل شهرداری این کار را کرده اند و از آن فیلم ساخته اند.

انتشار این کلیپ واکنش های مختلفی را به دنبال داشت تا جایی که معاون اول رئیس جمهوری نیز دستور پیگیری داد.

شهردار تهران نیز روز گذشته دستور پیگیری موضوع را صادر کرد و کمیته ای ویژه برای رسیدگی به این حادثه در شورای شهر تشکیل شد.کلمات کلیدی خبر : کودک زباله گرد خودرو