پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43770278 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21017553
کد خبر : 216356 تاریخ ثبت : 1397/6/12 16:41 نظرات تایید شده : 0

کنگره شهید رئیسعلی دلواری در تنگستان برگزار می‌شود

خلیج فارس: امام جمعه دلوار با اشاره به برگزاری سالروز شهادت رئیسعلی دلواری در زادگاه شهید در دلوار گفت: کنگره شهید رئیسعلی دلواری ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه امروز با حضور مهدی چمران در دلوار تنگستان برگزار می‌شود.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ حجت‌لاسلام علی زاهد دوست ظهر امروز در جمع خبرنگاران در دلوار تنگستان  با گرامیداشت سالگرد شهادت سردار نام آور مبارزات ضد استعماری جنوب ایران شهید رئیسعلی دلواری اظهار داشت: 12 شهریور سالروز شهادت رئیسعلی دلواری در مبارزه با انگلیسی‌ها در تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام روز مبارزه با استعمار انگلیس ثبت شده است.

بوشهر| کنگره شهید رئیسعلی دلواری در دلوار تنگستان برگزار می‌شود


امام جمعه دلوار با بیان اینکه  کنگره رئیسعلی بعداز ظهر  امروز در دلوار برگزار می‌شود گفت: همزمان با سالگرد شهادت این سردار شجاع و بزرگ که به نام روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس نامیده شده کنگره شهید رئیسعلی دلواری برگزار می‌شود.

زاهددوست خاطرنشان کرد : شخصیت‌هایی مانند شهید رئیسعلی دلواری ، زائرخضرخان اهرمی ، آیت الله علم الهدی اهرمی و آیت الله معتمد اهرمی از مبارزان علیه استعمار در تاریخ ثبت است و به عنوان شناسنامه و معرف استان بوشهر محسوب می‌شود.

ویبا بیان اینکه این کنگره ساعت 17.30 برگزار می‌شود تصریح کرد: کنگره شهید رئیسعلی دلواری  ساعت 17:30 دقیقه  امروز با حضور مهدی چمران در دلوار تنگستان برگزار می‌شود.

امام جمعه دلوار شهید دلواری را  نماد مبارزه با استعمار انگلیس دانست و تاکید کرد: دوازدهم شهریور سالگرد شهادت رئیسعلی دلواری و روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس است.

زاهد دوست بیان کرد: رئیسعلی دلواری با شجاعتی وصف‏ ناپذیر به مقابله با تجاوزگران پرداخت و شکست‌‏های سنگینی بر آنان وارد کرد. 

وی با بیان اینکه پس از اشغال بوشهر نیروهای انگلیسی قصد تصرف دلوار را کردندافزود: محلی که پیش از آن، چند بار سربازان انگلیسی به آنجا یورش برده و هر بار طعم تلخ شکست را چشیده بودند. و رییسعلی دلواری سواره و پیاده خاک تنگستان و دشتی را پیمود و سران ایلات و عشایر را در مقابل انگلیسیها با هم متحد کرد.