پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43765022 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21012315
کد خبر : 216176 تاریخ ثبت : 1397/6/11 20:34 نظرات تایید شده : 10
مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان مطرح کرد:

خانه امید بازنشستگان بوشهری در انتظار حمایت شورا و شهرداری

هزینه های بالای درمانی، مشکل اساسی بازنشستگان/ 70 درصد بازنشستگان استان حداقل بگیر هستند/ سفرهای تفریحی بازنششتگان بوشهر با اتوبوس!

خلیج فارس: مدیر صندوق بازنشستگی کشوری شعبه استان بوشهر می گوید: با وجود آماده بودن بودجه و پیگیری های انجام شده، ولی همچنان بازنشستگان استان از داشتن مجموعه ای فرهنگی، و تفریحی در قالب خانه امید بی بهره مانده اند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ داریوش کشتکار در آستانه روز خانواده و بازنشسته در نشستی خبری افزود: بوشهر یکمی از آخرین استان های کشور می باشد که از خانه امید بازنشستگان محروم مانده و پیگیری ها از شورا و شهرداری برای اختصاص زمینی در یکی از بوستان های شهر که در مسیر تردد بازنشسته ها باشد، بی نتیجه مانده است.

کشتکار درخصوص خانه امید که قبلا درر پارک شغاب کلنگ زنی شده بود، اظهار داشت: تجربه خانه امید در سایر استان ها نشان داده این مجموعه باید در جایی باشد که بیشترین مسیر تردد بازنشسته ها است، از این رو درخواست اختصاص زمینی در یکی از پارک های ساحلی منطقه یک شهری جهت احداث ساختمان خانه امید داشته ایم.

به گفته وی، در برخی استان ها نظیر فارس، علاوه بر مرکز استان، بعضی شهرستان ها نیز دارای خانه امید هستند، ولی در بوشهر همکاری لازم از سوی مسئولان صورت نمی گیرد و بازنشسته ها مجبورند در گرما و سرما گوشه پارک ها دور هم جمع شوند.

هزینه های بالای درمانی، مشکل اساسی بازنشستگان

مدیرصندوق بازنشستگی کشوری شعبه استان بوشهر با اشاره به اینکه هزینه های بالای درمان از دیگر مشکلات جامعه بازنشستگی است، ادامه داد: براساس ماده 85 قانون خدمات مدیریت کشوری، درمان بازنشستگان باید به دستگاههای اجرایی که قبلا شاغل آن بوده اند واگذار شود که هنوز این کار انجام نشده و صندوق بازنشستگی مانند قبل متولی بیمه تکمیلی می شود که رضایت مندی کافی در میان بازنشسته ها ندارد.

کشتکار خواستار پیگیری نمایندگان استان در مجلس جهت اجرای این قانون و تامین اعتبار دستگاههای اجرایی برای مقوله درمان بازنشسته ها شد.

70 درصد بازنشستگان استان حداقل بگیر هستند

وی با اشاره به همسان سازی حقوق بازنشستگان یادآورشد: براساس این قانون به بازنشستگانی که زیر 2 میلیون تومان حقوق می گیرند، 20 درصد اضافه شده است.

کشتکار با بیان اینکه میانگین میانگین حقوق بازنشستگان 2 میلیون و 100 هزارتومان است، تصریح کرد: حداقل حقوق بازنشستگان کشوری یک میلیون و 135 هزارتومان می باشد و 70 درصد آنها در استان زیر 2 میلیون تومان حقوق می گیرند.

به گفته وی، اکنون 14هزار و 380 بازنشسته در استان بوشهر زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری هستند که از این تعداد 2 هزار و 300 نفر فوت شده و وراث آنها مستمری دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه سالانه 800 نفر به جمعیت بازنشستگان بوشهر اضافه می شود ادامه داد: وضع 28 قانون غیرکارشناسی برای صندوق بازنشستگی در سنوات گذشته از جمله مشکلات این صندوق است که نه تنها مشکلات جامعه هدف را حل نکرده بلکه تنها برای صندوق بار مالی به دنبال داشته است وسرمایه گذاری حاکمیتی باعث شده مسائل سیاسی بر بیمه ای بازنشسته ها ترجیح داده شود.

ثبت نام برای تسهیلات ضروری

کشتکار با اشاره به پرداخت تسهیلات رفاهی به بازنشستگان گفت: از ابتدا تا انتهای شهریورماه، ثبت نام از بازنشستگان متقاضی تسهیلات 5 میلیون تومانی با کارمزد 4 درصد در سایت صندوق بازنشستگی کشوری ادامه دارد.

وی با بیان اینکه امسال پیش بینی می شود 4 هزار بازنشسته استان از این تسهیلات بهره مند شوند؛ گفت: سال گذشته 128 میلیارد ریال تسهیلات به 3200 نفر از بازنشستگان استان پرداخت شد.

سفرهای تفریحی بازنششتگان بوشهر با اتوبوس!

مدیر صندوق بازنشستگان کشوری همچنین اعزام بازنشستگان به تورهای سیاحتی زیارتی را از دیگر خدمات ارائه شده به این قشر عنوان کرد و افزود: هر بازنشسته به همراه یک همراه می تواند از کمک هزینه سفر معادل 370 هزارتومان برای هرکدام (مجموعا 740 هزارتومان) بهره مند شوند.

کشتکار خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات برگزاری این تورها، افزایش قیمت بلیط هواپیما می باشد، از طرفی بوشهر برخلاف بسیاری از استان ها از خط ریلی هم محروم مانده و ناگزیر به اعزام بازنشسته ها با اتوبوس برای سفرهای زیارتی و سیاحتی هستیم که در شان آنها نیست و برای این قشر مشکلاتی در پی دارد، از این رو رایزنی هایی با مرکز داشته ایم که کمک هزینه سفر برای بازنشسته های بوشهری افزایش یابد و امیدواریم به نتیجه برسد.