پویاسامانه

کد خبر : 212680 تاریخ ثبت : 1397/5/21 23:54 نظرات تایید شده : 8
یک مسئول در آموزش و پرورش استان مطرح کرد:

تخلف 7 مدیر مدرسه بوشهر در انتظار تصمیم گیری

خلیج فارس: وی ادامه داد: پارسال یک مورد عزل مدیر مدرسه به علت تخلف در زمان ثبت نام دانش آموزان داشتیم و امسال هم از میان 7 مدیری که پرونده شان در هیات رسیدگی به تخلفات اداری می باشد، احتمالا عزل مدیر داریم.

خلیج فارس: مسئول ستاد نظارت بر ثبت نام آموزش و پرورش استان می گوید: با مدیران مدارسی که در زمان ثبت نام تخلف کرده باشند برخورد می شود و در همین زمینه تاکنون 7 پرونده تخلف تشکیل شده است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ عبداله روشن با بیان اینکه مدارس بدون مشارکت عمومی قادر به ادامه حیات نیستند ، افزود: سرانه مدارس بسیار کم است، ولی این دلیلی نیست که مدیران از والدین وجهی را دریافت کنند بلکه باید این کمک با اختیار کامل و در طول سال تحصیلی باشد که با انجمن اولیا و مربیان مدرسه نیز در این زمینه هماهنگی شده باشد.

وی خاطرنشان کرد: از روز اول نام نویسی دانش آموزان در مدارس، سامانه رسیدگی به شکایات در استان فعال شده و پس از دریافت شکایات و درخواست های مردمی پیگیری لازم انجام می شود.

مسئول ستاد نظارت بر ثبت نام آموزش و پرورش استان اضافه کرد: شماره تلفن­ های 33333496 و 33343573  برای ارتباط مردم و آموزش و پرورش در نظر گرفته شده و در طول  شبانه روز فعال است.

وی با بیان اینکه با مدیران مدارسی که در زمان ثبت نام تخلف کرده باشند برخورد قانونی می شود یادآور شد: این برخورد در ابتدا به صورت تذکر است و بعد از چند بار تکرار، مدیر متخلف عزل خواهد شد.

روشن خاطرنشان کرد: تاکنون 7 پرونده تخلف از مدیران مدارس استان تشکیل شده و در هیات رسیدگی به تخلفات در حال پیگیریست.

به گفته وی، 4 پرونده مربوط به مدارس شهر بوشهر و مابقی مربوط به سایر نقاط استان است.

وی ادامه داد: پارسال یک مورد عزل مدیر به علت تخلف در این زمینه داشتیم و امسال هم از میان 7 مدیری که پرونده شان در هیات رسیدگی به تخلفات اداری منتظر صدور رای است، احتمال عزل وجود دارد.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش استان از رسانه ها خواست تا با مشکلات در زمینه تامین سرانه مدارس، فرهنگ سازی شود که افراد توانمند و خیر به رفع نیازمندی های مدارس کمک کنند.

در این زمینه
آقای مدیرکل! از اتاق‌تان بیرون بیایید تا پول اجباری مدارس را ببینید
گرفتن هرگونه وجه در مدارس دولتی غیرقانونی است

-->