پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34675874 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41447287
کد خبر : 212131 تاریخ ثبت : 1397/5/18 21:36 نظرات تایید شده : 0

المالکی: با فشار اقتصادی به ایران مخالفیم

خلیج فارس:'نوری المالکی' معاون رئیس جمهوری عراق گفت که با فشار و تحریم اقتصادی تحمیلی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران مخالف است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ دبیرکل حزب الدعوه و رهبر ائتلاف دولت قانون عراق در دیدار 'ایرج مسجدی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق با وی افزود: سیاست تحمیل فشار اقتصادی و تحریم بر ملت‌ها مردود است و جامعه جهانی باید جلوی سیاست به گرسنگی کشاندن ملت‌ها را بگیرد.
مسجدی نیز در این دیدار از مواضع حمایت آمیز نوری المالکی از جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و جهان قدردانی کرد.

المالکی دربخش دیگری از این دیدار گفت: احزاب عراق همچنان گفتگو‌های خود را برای تشکیل دولتی قدرتمند که خواسته‌های ملت عراق را برآورده کند، ادامه می‌دهند.
دو طرف در این دیدار همچنین در مورد چگونگی تقویت روابط بین دو کشور، اوضاع سیاسی، امنیتی منطقه و جهان بحث و گفتگو کردند.

گفتنی است المالکی دیروز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای با رد اقدامات ضد ایرانی ترامپ، آن را نقض آشکار قوانین بین الملل خواند و تاکید کرد عراق نباید با این اقدامات همراهی کند.
وی اعلام کرد: در زمانی شاهد اقدامات یکجانبه آمریکا علیه کشور همسایه مان ایران هستیم که کشور‌های جهان و خاورمیانه برای خروج از جهان تک قطبی تلاش می‌کنند.
رئیس ائتلاف انتخاباتی دولت قانون افزود: ما اقدامات آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و تمامی تحریم‌های یکجانبه علیه ملت‌ها را محکوم می‌کنیم و دولت‌های منطقه و جهان را نیز به محکوم کردن آن فرامی خوانیم.
دبیرکل حزب الدعوه عراق، محاصره و فشار اقتصادی را اقدامی نادرست، غیر قانونی، انتقام جویانه، ظالمانه و بدون هیچ گونه مشروعیت بین المللی و غیرقابل توجیه دانست چرا که خارج از چارچوب سازمان ملل انجام شده است.
نخست وزیر سابق عراق افزود: در دوره رژیم سابق عراق نیز مخالفتمان را با این نوع مجازات‌ها و فشار‌ها بر علیه ملت اعلام کردیم و گفتیم که به آن پایبند نخواهیم بود چرا که یکی از زشت‌ترین و پست‌ترین انواع مجازات‌های جمعی است.
المالکی گفت: اعمال این فشار‌ها به امید افزایش اعتراضات مردمی، فتنه اندازی، تشویق روحیه نافرمانی و بی اعتماد کردن ملت به مسوولان آن انجام می‌شود.
این رهبر برجسته سیاسی عراق گفت: همانگونه که ما پیش‌تر تحریم‌های ضد سوری را محکوم کردیم، امروز نیز اقدامات آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را محکوم می‌کنیم.
وی از دولت عراق خواست تا در کنار عاملان این اقدامات ضد ایرانی قرار نگیرد و گفت: از تمامی دولت‌های جهان و سازمان‌های حقوق بشر خواستاریم با این اقدامات خشونت بار علیه ملت همسایه و دوست (ایران) مقابله و برای خنثی کردن آن تلاش کنند.کلمات کلیدی خبر : عراق المالکی