پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48590399 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25824691
کد خبر : 212128 تاریخ ثبت : 1397/5/18 10:28 نظرات تایید شده : 2
به همت خانه مطبوعات و رسانه‌ها

در جشن روز خبرنگار چه گذشت؟+ تصاویر

خلیج فارس: آیین نکوداشت 17 مرداد روز خبرنگار توسط خانه مطبوعات و رسانه های بوشهر با حضور فعالان رسانه ای، استاندار و شماری از مدیران برگزار شد.

خلیج فارس: آیین نکوداشت 17 مرداد روز خبرنگار توسط خانه مطبوعات و رسانه های بوشهر با حضور فعالان رسانه ای، استاندار و شماری از مدیران برگزار شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در اسن مراسم مازیار هوشمند رئیس خانه مطبوعات پس از خوشامدگویی به حاضران، خبر داد: کارگاههای آموزشی و تورهای خبری این تشکل صنفی در ماههای آینده افزایش خواهد یافت.

در ادامه گراوند استاندار بوشهر در سخنانی بر افزایش آستانه تحمل مدیران دستگاههای اجرایی تاکید کرد و خواستار آن شد که فعالیت خطیر رسانه ای به غرض های شخصی آلوده نشود.

آنیتا مظفری معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نیز با اشاره به اینکه رسانه های محلی جایگاه مهمی در بین سایر رسانه ها دارند یادآور شد: خبرنگار و روزنامه نگار محلی از نقش و جایگاه مهمی برخوردار است زیرا با پرداختن به مظاهر و فرهنگ های بومی و مادری، نوعی احساس لذت و امید به زندگی و نشاط را در صاحبان این فرهنگ ها ایجاد می کند.

منصور ضابطیان از فعالان رسانه ای کشور هم که به عنوان مهمان ویژه این مراسم حضور یافته بود، اظهار داشت: تمام لذت کار رسانه ای در کار خلاقانه و تاثیرگذاری آن در جامعه است که در این حوزه تلاش برای خارج نشدن از دایره انصاف ضرورت دارد.

ضابطیان افزود: رسانه در سال های نه چندان دور برای فعالان این عرصه رویا بوده و حال بی انصافی است که اکنون به این رویا رسیدیم سختی و مرارت های آن را بهانه کنیم.

در این آئین از خانم طباطبایی گوینده قدیمی مرکز بوشهر و اکبر اقبال مجرد رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان بوشهر بعنوان فعالان و پیشکسوتان رسانه و رضا چراغچی از قدیمی ترین دکه های روزنامه فروشی بوشهر تجلیل شد.

در ادامه، تریبون آزاد با حضور سه تن از فعالان رسانه ای برگزار شد.

ابراهیم جاگرانی از خبرنگاران جنوب استان با اشاره به ظرفیت های اقتصادی و ورزشی استان خواستار همت خانه مطبوعات و دستگاههای مرتبط برای پرورش خبرنگاران تخصصی شد و پییشنهاد کرد: برای توجه بیشتر به خبرنگاران جنوب استان، خانه مطبوعات در این منطقه راه اندازی شود.

سودابه زیاراتی نیز تکلمه ای درخصوص مشکلات خبرنگاری قرائت کرد.

همچنین علی احمدی مدیرمسئول هفته نامه و سایت خلیج فارس با اشاره به اینکه رسانه های شناسنامه دار این روزها دچار ریزش مخاطب شده اند، اظهار داشت: وقتی رسانه های بدون شناسنامه بدون محدودیت های مرسوم به انعکاس مطالب می پردازند، و از سویی دست رسانه های شناسنامه دار بسته و به دلیل محدودیت ها دچار خودسانسوری می شوند، خبر کالای وزینی نمی شود.

به گفته وی، تنها راه نجات کشور از فساد و ارتقا کرامت انسانی، تقویت آزادی رسانه های شناسنامه دار است.

اجرای گروه موسیقی محلی سریا و چهار کلیپ تاریخ مطبوعات استان، مستند دکه مطبوعاتی چراغچی، نوستالژی مطبوعات و گعده خبرنگاران جوان از بخش های دیگر این آئین بود.

همچنین در حاشیه این مراسم، قرعه کشی برای اعزام  ۱۷ نفر از اعضای خانه مطبوعات و اهالی رسانه استان به سفر مشهد برگزار شد.

تصاویر بیشتر اینجا و اینجاکلمات کلیدی خبر : خبرنگار خانه مطبوعات