پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34658791 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41430232
کد خبر : 212126 تاریخ ثبت : 1397/5/18 20:50 نظرات تایید شده : 0

کواکبیان: قانون مطبوعات باید اصلاح شود

خلیج فارس:نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات اسلامشهر و لواسانات درمجلس شورای اسلامی باتأکید براینکه قانون فعلی مطبوعات کشور مربوط به مجلس پنجم یعنی حداقل ۱۸ سال قبل بوده و نیازمند بازنگری است گفت: خبرنگاران قانون دسترسی آزاد به اطلاعات را از مسئولان مطالبه کنند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ مصطفی کواکبیان عصر امروز در مراسم روز خبرنگار در سالن همایش‌های تامین اجتماعی سمنان اظهار داشت: با گسترش دستاورد‌های بشر در زمینه تکنولوژی و توسعه ابزار‌های ارتباطی، قانون مطبوعات نیز باید تغییر پیدا کرده و اصلاح شود.

وی با تاکید بر اینکه این قانون تصویب مجلس پنجم بوده و تصویب قانون مطبوعات فعلی حداقل ۱۸ سال پیش صورت گرفته است افزود: این قانون آخرین اصلاحیه را در مجلس پنجم داشت و ازآن‌پس باوجود تحولات بسیار زیاد رخ‌داده در فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و نشریات و رسانه‌ها، ۱۸ سال است که اصلاح‌نشده و نیاز به اصلاح آن امروز بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

رئیس خانه مطبوعات کشور خاطر نشان کرد: ما هم اکنون در مجلس دهم به سر می‌بریم و قانون باید در گذر تاریخ موجودیت و کاربری خود را حفظ کند.

کواکبیان با اشاره به تصویب لایحه دسترسی آزاد خبرنگاران به اطلاعات در مجلس هشتم تأکید کرد: ما قاطعانه خواستار اجرای قانونی هستیم که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و سبب می‌شود تا جریان آزاد اطلاعات به شکلی مترقی در کشور اجرا شود و این امر یکی از مطالبات قشر خبرنگار محسوب می‌شود و البته خبرنگاران باید آن را از مسئولان مطالبه کنند.

وی با اشاره به نقش موثر قوه قضائیه در راستای حمایت از خبرنگاران تأکید کرد: در دولت تدبیر و امید فضای آزادی بر عرصه اطلاع‌رسانی ایجادشده و شاید کمترین دستگیری‌ها را نسبت به چهار دهه انقلاب در حوزه رسانه‌ها داشته‌ایم؛ اما بااین‌حال باید به خبرنگاران توجه شود.

وی افزود: همچنین در حوزه فضای مجازی دستگیری‌هایی صورت می‌گیرد که بعضاً هم بی‌گناهی افراد ثابت می‌شود.

رئیس خانه مطبوعات کشور با بیان اینکه چشمان بیدار خبرنگاران در پی مطالبات به حق مردم است بیان کرد: خبرنگاران باید خالصانه به مردم خدمت کنند و یگیر مطالباتی مردم باشد.

کواکبیان با اشاره به پیگیری‌های چند ساله مبنی بر اجرای طرح ساختمان خانه مطبوعات استان سمنان افزود: در اجرای این طرح حدود ۳۰ الی ۴۰ درصد سرمایه مورد نیاز جمع آوری شده است.
َ
وی با انتقاد از قطع اشتراک مطبوعات از سوی دستگاه‌های اجرایی استان سمنان تصریح کرد: چرا باید به بهانه مدیریت منابع ابتدا بودجه مطبوعات تحت شعاع قرار بگیرد؟کلمات کلیدی خبر : قانون مطبوعات کواکبیان