پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34954869 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41725991
کد خبر : 212039 تاریخ ثبت : 1397/5/18 09:28 نظرات تایید شده : 0

تلافی چین با تعرفه ۲۵ درصد بر کالاهای آمریکا

خلیج فارس: بر اساس اعلام وزارت بازرگانی چین بر روی ۱۶ میلیارد دلار کالا‌های وارداتی آمریکا ۲۵ درصد تعرفه تجاری بیشتر اعمال خواهد شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ وزارت بازرگانی چین اعلام کرد که بر روی ۱۶ میلیارد دلار کالا‌های وارداتی آمریکا ۲۵ درصد تعرفه تجاری بیشتر اعمال خواهد کرد.

تعرفه جدید چین شامل کالا‌هایی که در آن‌ها از زغال سنگ و فولاد استفاده شده است می‌شود. این تعرفه همچنین از روز ۲۳ اوت (اول شهریور) بر روی تجهیزات وارداتی خودرو‌ها و ابزار پزشکی اعمال خواهد شد. آمریکا نیز از روز ۲۳ اوت ۲۵ درصد تعرفه بیشتر بر روی ۱۶ میلیارد دلار کالا‌های چینی وضع خواهد کرد.

ایالات متحده روز سه شنبه فهرست نهایی کالا‌هایی را که شامل تعرفه‌های گمرکی جدید خواهند شد اعلام کرد.

اقتصاد چین پس از آمریکا دومین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می‌شود.

آمریکا در ماه ژوئیه آنچه را که به عنوان «جنگ تجاری» بین واشنگتن و پکن نام گرفت آغاز کرد. ایالات متحده در دور اول اعمال تعرفه‌های تجاری از وضع تعرفه ۲۵ درصدی بر ۳۴ میلیارد دلار از کالا‌های وارداتی چین خبر داده بود.

چین نیز در واکنش به این تصمیم آمریکا بر ۳۵ میلیارد دلار از کالا‌های آمریکایی تعرفه ۲۵ درصدی وضع کرده بود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرده است در صورتی که چین مازاد تجاری مبادلات خود با آمریکا را کاهش ندهد بر روی تمام کالا‌های وارداتی چین تعرفه بیشتر وضع خواهد کرد.

مازاد تجاری چین در مبادلات خود با آمریکا ۳۳۵ میلیارد دلار است.

واردات محدود کالا‌هایی آمریکایی به چین در مقایسه با صادرات کالا‌هایی چینی به ایالات متحده می‌تواند در آینده پکن را محبور کند که در جنگ تجاری با آمریکا از حربه‌هایی به جز وضع تعرفه‌های مشابه استفاده کند.کلمات کلیدی خبر : چین