پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34675670 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41447082
کد خبر : 211876 تاریخ ثبت : 1397/5/17 10:51 نظرات تایید شده : 1

افزایش تقاضا برای تغییر نام‌خانوادگی در استان

خلیج فارس: هر فرد می‌تواند در صورت نامناسب بودن نام خانوادگی خود پس از رسیدن به سن ۱۸ سالگی برای یک بار درخواست تغییر نام خانوادگی دهد.

افزایش تقاضا برای تغییر نام خانوادگیخلیج فارس: معاون امور اسناد هویتی ثبت احوال استان بوشهر گفت: تقاضا برای تغییر نام خانوادگی در بهار امسال نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سیدمحمدطاهر شجاع الدین افزود: در سه ماه نخست امسال 402 نفر نام خانوادگی خود را تغییر داده‌اند، در حالی که این میزان در مدت مشابه سال پیش381 مورد بوده است.

وی ادامه داد: هر فرد می‌تواند در صورت نامناسب بودن نام خانوادگی خود پس از رسیدن به سن ۱۸ سالگی برای یک بار درخواست تغییر نام خانوادگی دهد.

معاون امور اسناد هویتی ثبت احوال استان بوشهر با اشاره به شرایط تغییر نام خانوادگی بیان کرد: نامناسب بودن معنای نام خانوادگی، وجود بیش از دو کلمه، استفاده از واژه‌های بیگانه و مغایرت با ارزش‌های اسلامی از جمله مواردی است که می‌توان نام خانوادگی را تغییر داد.

شجاع الدین به حذف پسوند و یا پیشوند نام خانوادگی نیز اشاره کرد و گفت: براساس بند 14، اشخاص می‌توانند در مواردی که نام خانوادگی ترکیبی از یک واژه یا محل باشد، یا اینکه نام ایل، طایفه یا شغل باشد، این موارد را حذف کنند.

به نوشته خبرگزاری صداوسیما، معاون ثبت احوال استان بوشهر یادآور شد: همچنین هرگاه پیشوند و یا پسوند نام خانوادگی حرف، عدد و یا کلمه زائد باشد نیز می‌توانند آن را حذف کنند.کلمات کلیدی خبر : نام‌خانوادگی