پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34675938 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41447350
کد خبر : 211787 تاریخ ثبت : 1397/5/16 21:12 نظرات تایید شده : 3
مدیرکل کمیته امداد استان:

کاهش سن فقر در بوشهر زنگ خطر را به صدا درآورده است

خلیج فارس: مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر می گوید: کاهش سن فقر در استان بوشهر زنگ خطری مهم محسوب می‌شود که غفلت از آن باعث افزایش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

خلیج فارس: مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر می گوید: کاهش سن فقر در استان بوشهر زنگ خطری مهم محسوب می‌شود که غفلت از آن باعث افزایش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ احمد لطفی در نشست با اعضای شورای شهر بوشهر اظهار داشت: امروز متوسط سن فقر در شهر بوشهر خصوصا زنان به 45 سال رسیده، در حالی که قبلا این شاخص بالای 50 سال بوده است و اگر در این خصوص آسیب شناسی نشود، این شاخص پایین تر می آید.

وی با اشاره به اینکه در شهر بوشهر 900 خانوار مددجوی کمیته امداد هستند، ادامه داد: در حدود 70 درصد این خانوار زنان سرپرست هستند که یکی از راههای مستقل شدن این گروه، ایجاد بازارچه های اشتغال این زنان با همکاری شهرداری می باشد.

وی یکی از مهمترین کمک‌ها به مددجویان استان را تامین مسکن عنوان کرد و ادامه داد: از دیگر خدمات کمیته امداد می‌توان به کمک‌های تحصیلی، درمانی و بیمه‌ای اشاره کرد.

وی خواستار همکاری و مشارکت شورای شهر در کمک به نیازمندان و محرومان شد و گفت: مردم نیکوکار استان، شورا و شهرداری می‌توانند نقش مهمی در کمک به نیازمند و رفع مشکلات این قشر داشته باشند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر ادامه داد: شورای شهر بوشهر سالانه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی هزینه می‌کند که اگر سالی ۲۰۰ میلیون تومان از این رقم به مددجویان اختصاص یابد بسیاری از مشکلات آنها مرتفع می‌شود.

وی خواستار اختصاص فضایی برای ایجاد بازارچه زنان سرپرست خانوار در بوشهر شد و بیان کرد: ۸۰۰ دانش آموز مددجو در شهر بوشهر که انتظار داریم شورا و شهرداری در تامین بسته‌های تحصیلی برای این دانش‌آموزان مشارکت کنند.