پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34677500 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41448907
کد خبر : 211597 تاریخ ثبت : 1397/5/15 22:25 نظرات تایید شده : 1

نشست استاندار با مدیران زن بوشهر+تصاویر

خلیج فارس: استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر در استفاده از بانوان توانمند در پست‌های مدیریتی از استان‌های پیشرو در کشور است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر؛ عبدالکریم گراوند در نشست با بانوان مدیر استان بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای پتانسیل بالایی در زمینه منابع انسانی است اظهار داشت: بانوان در سال‌های اخیر نشان داده‌اند که در مدیریت می‌توانند نقش‌آفرین بوده و عملکرد قابل قبولی را ارائه کنند و در کنار مردان توفیقاتی را برای کشور به ارمغان بیاورند.

وی استفاده از توان مدیریتی بانوان را فارغ از نگاه جنسیتی و بر اساس توانمندی و شایستگی آنان دانست و گفت: استان بوشهر در استفاده از بانوان توانمند در پست‌های مدیریتی از استان‌های پیشرو در کشور است و در نه ماه اخیر 31 نفر از بانوان توانمند را در پست‌های مدیریتی بکارگیری کرده که بیانگر رویکرد دولت به استفاده از ظرفیت مدیریتی بانوان در کشور است.

استاندار بوشهر افزود : موفقیت جامعه بانوان در حوزه مدیریتی به عملکرد بانوان مدیر بستگی دارد و حمایت استاندار تا جایی است که انتصاب مدیر بانو صورت پذیرد و این مدیر بانو است که باید با تغییر شاخص‌ها در اعمال مدیریت، برنامه ریزی و هدفمند عمل کردن، جامعه را متوجه توفیقات حاصل شده در حوزه مدیریتی خود کند.

گراوند بیان کرد: شما بانوان می‌توانید با خودباوری و پشتکار منشأ تحرک و پویایی در حوزه مسئولیت خود باشید.

وی تأکید کرد: در هر منصبی که هستید سعی کنید با تسهیل‌گری و تسلط بر قوانین و مقررات به نفع مردم و برای کارگشایی مردم، رضایت جامعه را کسب کنید.

استاندار بوشهر با بیان اینکه نیمی از جمعیت استان را بانوان تشکیل می‌دهند افزود: رفع مشکلات و دغدغه‌های بانوان امری لازم و ضروری است و از همه توان و ظرفیت موجود برای این مهم بهره می‌بریم.

وی یادآور شد:  نظام اداری باید به سمتی برود که برای حضور بانوان الزام کمی ملاک عملکرد نباشد و رویکردمان این باشد که زنان شایسته باید در جایگاه متناسب با دانش و توانمندی خود قرار بگیرند.

استاندار بوشهر با تأکید بر تداوم این روند، از مدیران کلی که اعتماد کردند و بخشی از مسئولیت اداری استان را به بانوان سپردند تشکر کرد و از بانوان مدیر خواست در فرآیند اصلاح و معرفی الگوی مصرف با توجه به نقش خانوادگی و مسئولیت اجتماعی شان تأثیرگذار عمل کنند و در حوزه مسئولیت خود رعایت الگوی مصرف و جلوگیری از اسراف را با جدیت مدنظر داشته باشند.
 
سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر نیز در نشست بانوان مدیر دستگاه‌‌های اجرایی استان بوشهر ضمن تشکر از رویکرد استاندار در احیاء و ارتقاء جایگاه اجتماعی بانوان شایسته استان گفت: به جرأت می‌توانم بگویم که حافظه تاریخ سیاسی استان بوشهر این حجم از اعتماد، باور و ایجاد زمینه برای ابراز شایستگی بانوانش را در خاطر خود ندارد و این وضعیت را بانوان استان مدیون و مرهون نگاه ویژه جناب استاندار هستند.

مریم آذرشب بیان کرد: در کل دوران دولت یازدهم 28 انتصاب در حوزه مدیریت استان بنام بانوان رقم خورد که بانک‌های استان و دانشگاه‌های استان به ترتیب با 7 انتصاب و 5 انتصاب بیشترین سهم را در استفاده از این ظرفیت را به خود اختصاص دادند ولی در کمتر از 10 ماه از حضور جناب استاندار در مقام ارشد استان 31 انتصاب با رشد بیش از 100 درصد را در کارنامه عملکردی استان داریم که با توجه به آمار در دولت یازدهم و دوازدهم بیشترین انتصاب بانوان مدیر در سطح شهرستان‌ها اتفاق افتاده و این روند حاصل تأکید استاندار فهیم استان در سپردن بخشی از مسئولیت دستگاه‌های اجرایی استان به بانوان توانمند و شایسته است.

وی در ادامه افزود: مطالبه بانوان هم چیزی جز این نیست که اگر شایسته‌اند بدون نگاه جنسیتی به تناسب آگاهی، دانش و توانمندیشان از فرصت برابر برای حضور در مدیریت استان برخوردار باشند.

آذرشب اظهار امیدواری کرد که بتوانیم با تبادل تجربیاتمان و بیان مسائل و مشکلات پیش رو، مسیر ارتقاء و افزایش تصدی پست‌های مدیریتی و افزایش بهره‌وری را برای بانوان فراهم کنیم.