پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48585433 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25819747
کد خبر : 211340 تاریخ ثبت : 1397/5/14 12:50 نظرات تایید شده : 17
معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر در «خلیج فارس»:

فرماندار جدید تنگستان در آستانه امضای حکم/ خانه احزاب در بوشهر ایجاد می‌شود/ مدیران بی‌انگیزه‌ از قطار مدیریتی استان پیاده خواهند شد

خلیج فارس: معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استانداری بوشهر در آستانه 17 مرداد روز خبرنگار، با حضور در دفتر هفته نامه و پایگاه اطلاع رسانی «خلیج فارس»، با مدیرمسئول و خبرنگاران این رسانه دیدار کرد.

خلیج فارس: معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استانداری بوشهر در آستانه 17 مرداد روز خبرنگار، با حضور در دفتر هفته نامه و پایگاه اطلاع رسانی «خلیج فارس»، با مدیرمسئول و خبرنگاران این رسانه دیدار کرد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در این دیدار، مدیرکل و معاون دفتر سیاسی استانداری، معاون و روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و رییس خانه مطبوعات استان مجید خورشیدی را همراهی می کردند.

معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه «خلیج فارس» از رسانه های دارای نفوذ بالا در استان می باشد، گفت: در در فضای فعلی که موجی از ناامیدی به جامعه پمپاژ می شود از رسانه ها انتظار است در فعالیت های رسانه ای خود امید و نشاط را ترویج دهند.

خورشیدی با اشاره به اینکه تحلیل و محتواپردازی توسط رسانه‌های کلاسیک وجه برتر آنها در مقابل فضای مجازی است، اضافه کرد: سرعت بیشتر و دقت کمتر در فضای مجازی این فرصت را به رسانه های کلاسیک می دهد که ظهور بیشتری در جامعه داشته باشند.

وی با بیان اینکه تیراژ مطبوعات در ایران قابل توجه نیست، افزود: در شرایط بد اقتصادی، کتاب، نشر و مطبوعات در صف اول خطر هستند و در این بین رسانه هایی که محتوای بیشتری داشته باشند، بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار می گیرند.

وی با اشاره به سابقه 30 ساله اش در وزارت کشور ادامه داد: حقیقتا قبل از حضور در بوشهر، با ظرفیت های تاریخی و اجتماعی بزرگ آن آشنا نبودم، طوری که در شرایطی تبریز در اغلب موارد شهر اولین ها شناخته می شود که بوشهر نیز در بسیاری از شاخص ها نظیر نشریه پیشتاز کشور بوده و انتظار می رود رسانه‌های کلاسیک و مطبوعات بوشهر، برای نشان دادن جایگاه و قدمت تاریخی استان در عرصه ملی تلاش و همت بیشتری کنند.

فرماندار جدید تنگستان در آستانه امضای حکم توسط وزیر کشور

در این نشست خبرنگار «خلیج فارس» پیرامون طولانی شدن روند انتصاب فرماندار جدید شهرستان تتگستان پرسید که خورشیدی اظهار داشت: انتصاب فرمانداران پروسه تعریف شده خود در وزارت کشور دارد و سرپرستی بین 3 تا 6 ماه هم در سیستم مدیریتی کشور پذیرفته شده می باشد که در خصوص تنگستان هنوز به 6 ماه نرسیده است.

وی ادامه داد: در مورد تگستان فرماندار مورد نظر به وزارت کشور معرفی شده و در مرحله صدور حکم وزیر است.

وی در پاسخ به این سوالی درباره گزینه فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: اجازه دهید حکم به امضای وزیر کشور برسد و اطلاع رسانی کنیم، چرا که طی شدن این تشریفات اداری لازم است و بعضا در کشور سابقه داشته فرمانداری در آستانه معارفه تغییر کرده است.

خبرنگار «خلیج فارس» کسب اطلاع کرد: برای فرمانداری تنگستان عبدالحسین رفیعی پور به وزارت کشور معرفی شده است. وی از ابتدای دولت یازدهم معاون سیاسی فرمانداری جم می باشد.

وضعیت شهردار مرکز استان را پیگیری کرده ایم، ولی تصمیم نهایی با وزارت کشور است

وی در پاسخ به سوالی در مورد تعیین تکلیف شهردار مرکز استان که از 9 ماه گذشته بصورت سرپرستی اداره می شود و روند اظهارنظر وزارت کشور درباره دو شهردار منتخب با معطلی چندماهه همراه شده، اظهار داشت: از سال 77 و با تشکیل شوراهای شهر، انتخاب شهرداران به عهده شوراها سپرده شده و ما به عنوان استانداری دخالتی در شرایط احراز شهردار و همچنین دخالتی در اختیارات شورا برای انتخاب شهردار نداریم، اما از این لحاظ که استانداری مهمان مرکز استان است و حضور شهردار هم برای آن مهم است، در این خصوص پیگیری هایی با وزارت کشور داشته ایم.

خورشیدی افزود: اما تصمیم نهایی با وزارت کشور است، خصوصا اینکه معاونت عمرانی وزارتخانه ملاحظاتی دارد گه اگر شرایط موردنظر احراز شود، مانند شهرداران سایر کلانشهرها و مراکز استان ها حکم صادر می شود.

وی درباره این موضوع که انتظار می رود استانداری پیگیری کند که تکلیف گزینه های شهرداری بوشهر در وزارت کشور ماهها طول نکشد و سریع تر تعیین تکلیف گردد، اظهار داشت: شک نکنید بخاطر اهمیت شهرداری مرکز استان این پیگیری شده، ولی تصمیم نهایی با وزارت کشور است و ما در استانداری هم نباید به شیوه ای عمل کنیم که مداخله در تصمیم شورا تلقی شود.

افراد بی انگیزه از قطار مدیریتی استان پیاده می شوند

معاون  سیاسی امنیتی استانداری بوشهر در پاسخ به سوال دیگری درباره وجود برخی مدیران بی انگیزه در راس دستگاههای اجرایی و عدم اصلاح این رویه اظهار داشت: ارزیابی عملکرد مدیران استان انجام شده و در مرحله بعد از جمع بندی هستیم و درخصوص آن دسته از مدیرانی که در سطح پایین تری قرار دارند، تلاش می کنیم رفتار  اصلاحی داشته باشیم و اگر موثر نبود، از قطار مدیریتی استان پیاده خواهند شد.

خورشیدی با بیان اینکه شیوه استاندار این است که تغییر این مدیران بدون برهم خوردن آرامش و ثبات کلان مدیریتی استان صورت بگیرد، افزود: هم اکنون که با شما صحبت می کنم، این تغییرات آغاز شده و شما به عنوان رسانه هم در جریان آن هستید، ولی اینکه فضای عمومی کمتر متوجه آن شده، به دلیل این است که آرامش کلان مدیریتی که پیش نیاز توسعه است خدشه دار نشود.

خانه احزاب در بوشهر تشکیل می شود

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر هم در پاسخ به سوالی در مورد تاسیس خانه احزاب در بوشهر که قبلا وعده آن داده شده، گفت: این موضوع با جدیت در حال پیگیری است و به دنبال این هستیم یک مکان در خور شآن احزاب استان در نظر بگیریم تا فعالیت های خود را در آن دنبال کنند.

عادل دهدشتی افزود: در این زمینه فضایی مناسب نهایی شده و اعتباری هم برای تجهیز خانه احزاب تامین خواهد شد تا این تشکل در استان بزودی فعال شود.

حفظ مخاطبان محلی، راه نجات رسانه های محلی

در این دیدار، معاون فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر نیز با اشاره به اینکه «خلیج فارس» از رسانه هایی قدیمی استان با نفوذ بالا و انتشار منظم هفته نامه می باشد، اظهار داشت: در شرایطی که شمارگان رسانه های کشوری کاهش زیادی داشته، نشریات محلی با شناسایی ذائقه مخاطبان محلی و تامین آن، می توانند در این فضا باقی مانده و فعالیت رسانه ای داشته باشند.

آنیتا مظفری افزود: نشریات محلی به پشت گرمی مخاطبان محلی خود می تواند در فضای ناپایدار فعلی باقی مانده و «خلیج فارس» از رسانه هایی است که در این خصوص گام بر می دارد.

رسانه ها فقط احترام و آستانه تحمل می خواهند

مدیر مسئول هفته نامه و پایگاه اطلاع رسانی «خلیج فارس» هم در این دیدار، با اشاره به مشکلات فعالیت رسانه ای در کشور اظهار داشت: فشارهایی که به رسانه های شناسنامه دار وارد می شود، مدیران و خبرنگاران آن را دچار خودسانسوری می کند و در این فضا رسانه هایی رشد می کنند که قائل به صحت خبر نیستند و محدودیت رسانه های شناسنامه دار را هم ندارند.

علی احمدی ادامه داد: در خصوص شکایت هایی که از «خلیج فارس» می شود، امسال یکی از بهترین سال های ما بوده که یک مورد شکایت داشته ایم و تازه به نیمه سال هم نرسیده ایم، در شرایطی که سال های قبل تا 7 مورد شکایت یا تشکیل پرونده در مرجع قضایی و انتظامی برای این رسانه سابقه داشته که خوشبختانه تاکنون منجر به محکومیت نشده، ولی چنین فشارها، مدیر و فعالان رسانه ای را وارد شرایط فرسایشی می کند.

وی با بیان خاطره ای از یکی از شکایت های صورت گرفته که در پی درج مقاله ای صورت گرفت، اظهار داشت: در آن مقطع، همزمان با بنده، یک متهم مرتبط با مواد مخدر نیز منتظر ورود به اتاق قاضی بود که برای هر دوی ما قرار کفالت صادر شد و از این نظر برابر بودیم، اما برای بنده قرار 10 میلیون تومانی و آن متهم 5 میلیون تومان در نظر گرفته شد که نشان می دهد بعضا فعالیت رسانه ای از مواد مخدر برای برخی خطرناک تر دیده می شود.

احمدی با اشاره به اینکه رسانه های شناسنامه دار صرفا خواستار احترام و آستانه تحمل مدیران هستند، اظهار داشت: حمایت از رسانه های شناسنامه دار می تواند به کاهش آسیب های ناشی از فعالیت های بی ضابطه و چالش زا در عرصه رسانه منجر شود.