پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/02 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 262620 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 14979061
کد خبر : 211093 تاریخ ثبت : 1397/5/13 10:14 نظرات تایید شده : 5
شنیدنی‎‏های هفتگی «خلیج‌فارس»؛

زمزمه بازداشت مدیر شهرستانی در پرونده خودروهای قاچاق/ تبادار از استانداری فارس می‌رود/ نام یک نماینده استان در طرح سوال از رییس جمهور

نگرانی درباره استخدام های چراغ خاموش در نیروگاه اتمی، پیشنهاد جایگزینی کولرهای فرسوده جنوب توسط دولت و بلاتکلیفی لنج‌ها در امارات برخی از شنیدنی های هفتگی «خلیج فارس» است.

خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه بسته سازگاری با کم آبی استان بوشهر به هیات وزیران ارسال می شود. رجایی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان بوشهر با اعلام این خبر گفته:بسته پیشنهادی سازگاری با کم آبی این استان بزودی برای تصویب به هیات وزیران ارسال که در قالب آن منابع و مصارف آب در بخش های مختلف مشخص و به تفصیل بیان شده و چشم اندازی برای رفع چالش آب در استان می باشد.
 • امام‌جمعه شیراز مدیران کم‌کار را به اعلام اسامی شان تهدید کرد. حجت الاسلام دژکام گفته: مشکلات 7 اداره فارس با توجه به مراجعات مردمی در صدر است و اگر لازم باشد اسم مدیران کم‌کار را اعلام خواهم کرد.
 • تبادار از استانداری فارس می رود. اسماعیل تبادار در نشست با مدیران رسانه های استان فارس گفته: با قانون بازنشستگی مدیران مشکلی ندارم و استقبال می کنم اما تا آخرین لحظه در مسیر توسعه حرکت می کنم.
 • این هم لیست 15 استانداری که به استناد  قانون جدی منع بکارگیری بازنشستگان باید از مسئولیت خود حداحافظی کنند.

 • یکی از فعالان تجاری هرمزگان نسبت به آنچه تبعیض در ته لنجی بین بوشهر و هرمزگان خوانده، اعتراض کرده است. ماشالله روقی، مدیرعامل تعاونی لنج‌داران بندر لنگه گفته: لنج‌داران استان‌های خوزستان و بوشهر می‌توانند کل حجم لنج را برای کالای ته‌لنجی بار بزنند اما این مساله برای لنج‌داران و ملوانان استان هرمزگان بسیار محدود است. به گفته وی، قبلا سهمیه ته لنجی ما به اندازه یک فرغون بود. اکنون به اندازه یک وانت نیسان سایپا شده است.
 • در جلسه هفته پیش شورای شهر، کیوان هاشم زاده در بخشی از نطق خود خواستار بازگرداندن حیدر عبدالله زاده به تیم شاهین شهرداری شد. برخی معتقدند اظهارنظر این عضو شورا در راستای کسب حمایت ندا عبدالله زاده جهت انتخابات هیات رییسه شورا در هفته های آتی یا تمایل هاشم زاده جهت تصدی پست شهرداری می باشد.
 • شایعه درگیری مسلحانه و گروگانگیری در دشتستان تکذیب شد. روابط عمومی پلیس بوشهر با اشاره به انتشار متنی در فضای مجازی مبنی بر "درگیری پسری 27 ساله در نانوایی روستایی در شهرستان دشتستان و گروگانگیری چند نفر"، ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد: از شهروندان درخواست داریم از انتشار متن نوشته، پیام و عکس ها غیر واقعی که امنیت روانی جامعه را به خطر می اندازد خودداری کنند و در مواجهه با اخبار نامعتبر در فضای مجازی با هوشمندی و آگاهی بیشتر برخورد کنند.
 • پیشنهاد جایگزینی یک میلیون کولر گازی فرسوده در جنوب توسط دولت مطرح شده است. حقی فام سخنگوی صنعت برق گفت: پیشنهادی به شورای اقتصاد ارسال کرده‌ایم که یک میلیون کولر گازی فرسوده در جنوب کشور جایگزین شود تا میزان مصرف برق در خوزستان، بوشهر و اهواز کاهش یابد.
 • از شما چه پنهان، فقط 2.5 درصد اراضی کشاورزی استان بوشهر آبیاری نوین می شوند؛ معادل 10 هزار هکتار. این درحالیست که 85 درصد مصرف آب استان بوشهر در بخش کشاورزی می باشد.
 • علیرضا فغانی داور ایرانی حاضر در مسابقات جام جهانی از مراسم تجلیلش انتقاد کرده و گفته: من باید جایزه ام را از پیشکسوتان داوری بگیرم نه نماینده مجلس (خدری، نماینده بوشهر)، چرا که این مراسم ها جای افراد سیاسی نیست. البته فتاحی رییس سازمان لیگ در واکنش به این انتقاد گفته: خدری عضو فراکسیون ورزش مجلس و قبلا قاضی بوده؛ ضمن اینکه دادن هدیه از یک قاضی به قاضی دیگر جالب است!

 • با گذشت حدود 3 سال از نیمه تعطیل شدن فرودگاه توحید شهرجم، نمازی، رییس این فرودگاه وعده داد: در حال بررسی و تنظیم قرارداد با شرکت های هواپیمایی ماهان و فارس ایر جهت فعال کردن خطوط پروازی در این فرودگاه هستیم. وی افزود: آمادگی پرواز در ۷ روز هفته و هرروز ۵ پرواز را داریم اما این امر مستلزم بودن مسافر و تقاضا می باشد که شرکت طرف قرارداد متضرر نشود.
 • برخی پیام های مردمی از استخدام چراغ خاموش در نیروگاه اتمی بوشهر حکایت دارد. ظاهرا شرکت افق هسته‌ای که مسولیت مشاوره و نظارت در ساخت نیروگاه دوم بوشهر را بر عهده دارد و جذب نیروها در نیروگاه از طریق این شرکت صورت می گیرد، هفته پیش اقدام به جذب نیرو کرده که گویا در این خصوص فراخوانی صورت نگرفته است.
 • با خبر شدیم افشار بهمنی از فرهنگیان استان بوشهر به عنوان معاون برنامه ریزی و تالیف کتب درسی فنی- حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش منصوب شد.
 • رییس اداره اشتغال منطقه ویژه پارس و برخی نیروهای این اداره پس از اعتراض شوراهای شهر در جنوب استان تغییر کردند. براین اساس، یوسفی مدیر عامل منطقه ویژه انرژی پارس در حکمی، صالح روستا را جایگزین عقیل منفرد در مدیریت کار و اشتغال منطقه ویژه کرد. این تغییر پس از نامه اعتراضی شوراهای اسلامی شهرستان درخصوص مدیریت اداره اشتغال صورت گرفته است.
 • امام جمعه دیر به تغییرات در اداره کار و اشتغال منطقه ویژه واکنش نشان داد. حجت الاسلام حسینی در خطبه های دیروز نمازجمعه گفته: با مدیرعامل منطقه ویژه صحبت کرده ام. ایشان دلایلی برای این کار دارند و بنده بخاطر جلوگیری از سوء تفاهمات این مسائل را اینجا بیان نمی‌کنم.از این رو یک هفته به نماینده مجلس  مهلت داده‌ام که پیگیری لازم انجام و نتیجه را گزارش کنند.
 • نانوایی های آزادپز بوشهر از هفته گذشته با نصب برگه هایی، اعلام کردند: به دلیل افزایش قیمت کنجد، نان کنجدی پحت نمی کنند.

 • با توجه به فصل صید میگو، کاهش عرضه ماهی در بازارهای ساحلی استان بوشهر، قیمت این آبزی را گرانتر کرده، طوری که قیمت ها به دوبرابر هفته های پیش رسیده است.
 • برخی خبرها از توقف طولانی مدت لنج‌های ایرانی در امارات حکایت دارد. موسوی گمارانی، رئیس اتحادیه شناوران استان بوشهر گفته: به علت افزایش سرسام آور نرخ ارز (درهم) و نبود قدرت خرید و بالطبع نبود بار، مدتهاست موتور لنجهای ما در امارات زمین گیر شده و با مخارج هنگفت نه توان ایستادن دارند و نه توان آمدن.
 • شنیده می شود در جریان پرونده قاچاق خودروهای لوکس در استان که اخیرا توسط دادستان بوشهر اطلاع رسانی شد، یک مدیر شهرستانی و حدود 11 فرد موثر در ارزیابی قیمت ها بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته اند.
 • دزدان مسلح ۸ گوسفند را در روستای لمبدان پایینی شهرستان دیر ربودند. به گفته یکی از اهالی روستای لمبدان شهرستان دیر، دزدان مسلح بوسیله یک خودرو پژو و با تهدید اسلحه، احشام خانواده ای از اهالی این روستا را سرقت کردند. یکی از مالباختگان گفت: من دیشب پشت بام منزل خوابیده بودم که نیمه های شب متوجه شدم یک خودروی سواری کنار دیوار منزل ما توقف کرد و بلافاصله سارقان از روی دیوار به داخل حیاط پریدند و به سراغ گوسفندان رفتند. من که متوجه اقدام آنان شدم، بلافاصله دویدم که مانع شوم اما با تهدید به وسیله سلاحی که به طرفم گرفتند توانستند ۸ راس گوسفند را در جلو چشمم به سرقت برده و متواری شوند. این خبر به نقل از کانال خبری صدای دیر می باشد.
 • امیدها برای بازگشت ایرانجوان بوشهر به لیگ آزادگان بیشتر شده است. نفت تهران در كميته تعيين وضعيت شش ميليارد تومان بدهي معوقه قطعي دارد، از این رو تا زمان تسويه اين بدهي ها، حق ثبت بازيكن جديد ندارند. از طرفی، نفت بازيكنان سابقش را هم از دست داده است. عملا بايد اين تيم را منحل شده دانست و در این شرایط آخرین تیم سقوط کرده فصل قبل لیگ آزادگان یعنی ایرانجوان بوشهر می تواند وارد مسابقات شود.
 • کیقباد یاکیده مدیرعامل پیشین شرکت آب و فاضلاب استان، در اواخر مسئولیتش از وجود ۱۷۱ انشعاب متصل به شبکه آب آشامیدنی جهت آبیاری فضای سبز شهرداری های استان خبر داده و گفته بود از این تعداد ۱۰۰ انشعاب قطع شده و احتمالاً ۴۰ انشعاب دیگر در شهرهای مختلف شناسایی و به‌ زودی قطع می‌شود. با گذشت یکماه از این خبر، اما تاکنون آبفا استان راجع به مسدود شدن ۷۱ انشعاب مابقی هیچگونه اظهارنظر و اطلاع رسانی نکرده و معلوم نیست بالاخره سایر انشعابات شناسایی و قطع شده اند یا خیر؟ این درحالیست که طی دو ماه گذشته تنش آبی در استان بوشهر به شدت بالا گرفته و بحران بی آبی در شهرستان دشتستان منجر به نارضایتی مردم و شکل گیری تجمعات اعتراضی در شهرهای برازجان و وحدتیه در چند نوبت شده است.
 • سرویس مدارس دانش آموزان بوشهری برای سال تحصیلی جدید بصورت مکانیزه رصد می شوند. گویا سازمان حمل و نقل شهرداری در تلاش است با خرید تجهیزات موردنیاز، پس از تهران دومین شهر از این نظر باشد تا رفت و برگشت دانش آموزان در سرویس مدارس برای والدین قابل رصد باشد.
 • شنیده می شود از ابتدای سال جاری تا هفته پیش چهار بار تنها اتاق عمل جراحی قلب استان با تعطیلی مواجه شده است که دلیل آن مشکل در تامین وسایل و تجهیزات مورد نیاز عمل های جراحی می باشد.
 • شنیده می شود در طرح سوال از رییس جمهور که هفته پیش اعلام وصول شد، تنها نام شهریاری نماینده دشتی و تنگستان دیده می شود. روحانی باید ظرف 15 روز برای پاسخگویی به سوالات مجلس که عمدتا درباره شرایط اقتصادی می باشد در بهارستان حاضر شود.