پویاسامانه

کد خبر : 210304 تاریخ ثبت : 1397/5/7 21:37 نظرات تایید شده : 0

کاهش ۷ درصدی معاملات مسکن در تیرماه

خلیج فارس: تعداد معاملات مسکن شهر تهران در تیرماه سال جاری ۱۳.۵ هزار فقره بود که نسبت به تیرماه سال گذشته معادل ۷.۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از میزان؛ تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در تیرماه حاکی از آن است که متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع واحد مسکونی به ۶ میلیون و ۹۷۲ هزار و ۸۰ تومان رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۴.۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

لازم به ذکر است که تعداد معاملات انجام شده در تیرماه سال جاری ۱۳.۵ هزار فقره بود که نسبت به تیرماه سال گذشته معادل ۷.۰ درصد کاهش داشته است.

همچنین در چهار ماهه نخست سال ۱۳۹۷ تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۵۲.۶ هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، با رشد ۱.۷ درصدی روبرو بوده است.

در این میان بررسی توزیع تعداد واحد‌های مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا نشان می‌دهد که واحد‌های تا ۵ سال ساخت با ۴۳.۸ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند.

بررسی تعداد معاملات واحد‌های مسکونی انجام شده درمناطق ۵۵ گانه شهر تهران نشان می‌دهد که منطقه ۵ با هزار و ۷۸۵ فقره معامله در صدر مناطق قرار دارد.

همچنین کمترین تعداد معاملات مسکن مربوط به منطقه ۱۹ تهران با ۹۳ فقره معامله بوده است.

کلمات کلیدی خبر : تیرماه مسکن
-->