پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43764739 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21012030
کد خبر : 209233 تاریخ ثبت : 1397/5/1 16:30 نظرات تایید شده : 0

نماینده مجلس: صندوق‌های بازنشستگی وضعیت مناسبی ندارند

خلیج فارس:یک نماینده مجلس در خصوص لایحه تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در گذشته نتیجه طرح تفکیک وزارت خانه ها را دیده‌ایم و بعید می‌دانم مجلس زیر بار این امر برود.

به گزارش«خلیج فارس»؛مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره تصویب لایحه تفکیک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دو وزارت‌خانه، گفت: من بعید می‌دانم چنین اتفاقی بیفتد، در گذشته هم ما یک چنین بحثی را قبلا در خصوص وزارت صنعت،‌معدن و تجارت داشتیم که نتیجه را مشاهده کردید،‌ دولت واقعا با مطرح کردن این مسائل به دنبال چیست؟

وی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی که هزینه‌های جاری باید مدیریت شود، مسائل مهم‌تر باید مورد بررسی قرار گیرد و یا برای میزان فروش نفت برنامه‌ریزی کنیم، این بحث‌ها چه نتیجه‌ای می‌دهد.

نماینده مردم لنگرود در دهمین مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در گذشته یک‌بار این مسیر را ابتدا تا انتها رفتیم و دیدیم که چیزی نداشت،‌ حالا هم دولت لایحه دهد اما من بعید می‌دانم در این مقطع مجلس زیر بار چنین مسئله‌ای برود.

وی در پاسخ به این سوال که عده‌ای به دنبال این بودند که صندوق‌ها و بنگاه‌های زیر نظر وزارت تعاون را به دست‌گیرند آیا تلاش برای با عجله تصویب کردن این لایحه به خاطر این موضوع نیست، عنوان کرد: چند عامل در این موضوع وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد، اما همین هم دلیل به انجام چنین کاری نمی‌شود.

بائوج لاهوتی با اشاره به وضعیت صندوق‌های بازنشستگی گفت: صندوق‌های بازنشستگی وضعیت مناسبی از نظر مالی ندارند که اگر به آن‌ها رسیدگی نشود، شاهد چالش‌هایی خواهیم بود. بحث دیگر این است که وزارت کار باید درخصوص بازار کار و اشتغال‌آفرینی اقدام کند اما می‌بینیم که کاری نشده و نکته سوم این است که مسائل معیشتی، اجتماعی و بهزیستی باید حل شود که طبیعتا با تفکیک وزارت‌خانه هم این مسائل برطرف نخواهد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر سازمان‌های مختلفی مانند بهزیستی، تأمین اجتماعی، صندوق‌های بازنشستگی و صندوق‌های تعاون زیر نظر وزارت تعاون، کار می‌کنند و قرار هم نیست که به خاطر آن‌ها تشکیلات را گسترده کنیم و بگویم هرکدام نیاز به وزارت‌خانه دارد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرد: درحال حاضر این کار به صلاح مملکت نیست، بازهم می‌گویم ما یک بار این راه را تمرین کرده‌ایم و نتیجه‌اش را هم دیده‌ایم‌؛ این درست نیست که یک دولت بیاید بگوید تفکیک کنید، یک دولت دیگر بگوید ادغام کنید و ما هم در مجلس برای آن ساعت‌ها وقت بگذاریم. ما باید به تصمیماتی که می‌گیریم پایبند باشیم.

وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این که گفته می‌شود هدف از تصویب عجولانه این لایحه روی کار آمدن برخی از مهره‌های خاص است، بیان کرد: چنین چیزی را تائید نمی‌کنم که دولت بخواهد دست به این حرکت بزند و ما به او این برچسب را بزنیم. دولت دغدغه‌هایی دارد که آن‌ها را مطرح می‌کند ما هم باید کمک کنیم که برطرف شوند.