پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43697842 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20945331
کد خبر : 208117 تاریخ ثبت : 1397/4/25 18:15 نظرات تایید شده : 0

احداث ۱۰کیلومتر جاده بین مزارع دیر

خلیج فارس:مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دیر گفت: ۱۰ کیلومتر جاده بین مزارع در شهرستان دیر احداث می شود.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل ازمهر؛ عیسی محمددوست بعد از ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از اراضی کشاورزی بردخون اظهار داشت: جاده بین مزارع به طول تقریبی ۱۰ کیلومتر و با اعتبار هفت هزار و ۴۰۰ میلیون ریال در شهرستان دیر اجرایی می شود که حدود ۴۰۰ مزرعه از این جاده استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه جاده بین مزارع از محل اعتبارات ماده ۱۲ حوادث غیرمترقبه احداث می‌شود، افزود: حدود ۴ کیلومتر از این جاده در بخش بردخون و روستاهای مغدان، شهنیا، بردخون کهنه، آبکش و وحدت آباد که جاده آنها در سیل سال ۹۵ آسیب دیدند احداث می‌شود.

محمد دوست ادامه داد: ترمیم و بازسازی جاده های بین مزارع با هدف جبران خسارت به امور زیربنایی کشاورزی و تسهیل در حمل و نقل محصولات کشاورزی صورت می گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دیر ابراز داشت: حدود دو هزار هکتار زیر کشت گوجه فرنگی در بردخون قرار دارد که ۱۵۰ هزار تن  محصول گوجه فرنگی از این اراضی برداشت می شود.

محمد دوست با تقدیر از حمایت های استاندار، فرماندار و نماینده جنوب استان در مجلس شورای اسلامی، گفت: بیش از ۱۰ هزار نفر به صورت ثابت و فصلی در کشاورزی شهرستان اشتغال دارند که بیش از سه هزار نفر در بخش بردخون شاغل هستند.

بخشدار بردخون نیز با تقدیر از همه مسئولان دلسوز گفت: تعداد زیادی از مردم بخش بردخون در کشاورزی منطقه فعالیت دارند که نیازمند پشتیبانی بیشتر هستند.

علی اخلاقی افزود: منابع آب روزانه در حال کاهش است که انتظار می رود همه مردم بویژه کشاورزان در مصرف آب صرفه جویی کنند.