پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1413405 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2594528
کد خبر : 207389 تاریخ ثبت : 1397/4/20 21:21 نظرات تایید شده : 2

بهبود ورودی آب برازجان؛ هنوز به میزان مطلوب نرسیده‌ایم

خلیج فارس: مدیر آب و فاضلاب شهرستان دشتستان گفت: ورودی آب برازجان مرکز این شهرستان 10 هزار مترمکعب بیشتر شده، اما هنوز به میزان مطلوب نرسیده است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ علی بردستانی افزود: امروز 22 هزار مترمکعب آب وارد برازجان شده اما برای این که بتوانیم یک روز در میان به مردم آبرسانی کنیم باید این میزان به 24 هزار مترمکعب برسد.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما بیان کرد: در زمان اوج کمبود آب، ورودی به 12 هزار مترمکعب رسیده بود، اما حالا با تخصیص آب از خط کوثر و افزایش سهمیه آب از خط کازرون، میزان ورودی آب به 22 هزار مترمکعب افزایش یافته است.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان دشتستان ابراز امیدواری کرد، فردا این میزان به 24 هزار مترمکعب برسد و در صورت پایدار ماندن این میزان در روزهای آینده برنامه توزیع آب که اکنون سه روز یک بار است، یک روز در میان خواهد شد.

بردستانی با اشاره به تلاش برای تامین بخشی از آب مورد نیاز برازجان از چاه‌ها، گفت: در اطراف این شهر، هفت حلقه چاه وجود دارد که دیگر قابل استفاده نبودند، حالا با حفاری دوباره، دو حلقه چاه به مدار تولید بازگشته‌اند و سه حلقه چاه دیگر هم در حال کار است.

وی ادامه داد: قرار است دو دستگاه حفار دیگر نیز در اختیارمان قرار گیرد تا چاه‌های باقی‌مانده هم به آب برسند.

به گفته مدیر آب و فاضلاب شهرستان دشتستان، مجوز حفر سه حلقه چاه جدید نیز گرفته شده تا تعداد چاه‌های آب برازجان به 10 حلقه افزایش یابد.

بردستانی با اشاره به کاهش چشمگیر سفره‌های زیرزمینی، افزود: پیش از این در عمق 30 متری چاه به آب می‌رسیدیم اما اکنون تا عمق 70 متر باید پیش رویم.

وی معتقد است، برای این که شرایط عادی آبرسانی در برازجان وجود داشته باشد، باید روزانه 32 هزار مترمکعب آب وارد برازجان شود.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان دشتستان گفت: اکنون 40 هزار مشترک آب در برازجان داریم که چهار هزار انشعاب آن غیر مجازند.
منبع:خبرگزاری صداوسیما

 کلمات کلیدی خبر : برازجان آب