پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34509206 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41280769
کد خبر : 207356 تاریخ ثبت : 1397/4/20 16:51 نظرات تایید شده : 0

۲۶ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده استان نوسازی می‌شود

خلیج فارس: مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری در بافت‌های فرسوده گفت: ۲۶ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده استان بوشهر در مدت ۱۰ سال نوسازی می‌شود.

26 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده استان بوشهر نوسازی می‌شود

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ فرزاد رستمی ظهر امروز در نشست ستاد بازآفرینی بافت‌های ناکارآمد استان بوشهر  با بیان اینکه 2 هزار و 700 محله در مدت 10 سال در کشور بهسازی و توانمندسازی می‌شود اظهار داشت: 74 این محلات در استان بوشهر قرار دارد که عملیاتی اجرایی برای بازسازی و بهسازی 14 محله این استان در دستور کار قرار گرفته است.

وی، با بیان اینکه بیشترین محلات ناکارآمد و فرسوده در شهرهای بوشهر و برازجان قرار دارد تصریح کرد: فرمانداران شهرستان‌ها باید در کمیته برنامه‌ریزی 30 درصد اعتبارات عمرانی شهرستان‌ها برای احیا بافت‌‌های بافت‌‌های فرسوده تخصیص دهند تا در محلات مختلف استفاده شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر از اجرای طرح‌های درمانی، آموزشی، ورزشی و عمران شهری در محلات یاد شده خبر داد  و بیان کرد: بر اساس برنامه زمان‌بندی 14 محله شناسایی شده استان بوشهر به  محله کارآمد تبدیل می‌شود.

رستمی، با اشاره به ساخت واحدهای مسکونی در بافت تاریخی بوشهر خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح ضمن ارتقا وضعیت کالبدی و خدماتی محلات فرسوده تسهلات کم بهره به بخش خصوصی برای ساخت و نوسازی و مقاوم سازی قرار می‌گیرد.

وی، با بیان اینکه وام کم بهره بانکی برای ساخت و نوسازی واحدهای مسکونی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد گفت: 50 درصد سود این وام‌ها از سوی دولت به صورت یارانه پرداخت می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهراز نوسازی واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده خبرداد و تصریح کرد:  26 هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده استان بوشهر در مدت 10 سال نوسازی می‌شود.

رستمی احیای بافت‌های فرسوده را راهکاری برای رونق اقتصادی در این بافت‌ها دانست و تاکید کرد: شهرداران باید نسبت به تخفیف عوارض شهرداری برای بازآفرینی بافت‌های فرسوده اقدامات لازم را انجام دهند و با متقاضیان نهایت همکاری کنند.