پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48489323 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25724179
کد خبر : 207120 تاریخ ثبت : 1397/4/19 11:53 نظرات تایید شده : 14
نماینده بوشهر در مجلس:

اروپا هم از برجام خارج می شود/ FATF به مصلحت کشور نیست/ اظهارنظر درباره تغییر مدیرعامل منطقه ویژه پارس

خلیج فارس: نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس می گوید: با توجه به خروج آمریکا از برجام، اروپا نیز به دلیل مناسبات تجاری اش با آمریکا از برجام خارج می شود.

خلیج فارس: نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس می گوید: با توجه به خروج آمریکا از برجام، اروپا نیز به دلیل مناسبات تجاری اش با آمریکا از برجام خارج می شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ عبدالحمید خدری در حاشیه معارفه مدیرکل جدید فنی و حرفه ای استان در گفتگو با خبرنگاران، در پاسخ به سوالی پیرامون سرنوشت برجام گفت: خروج آمریکا از برجام از قبل پیش بینی می‌شد، اما ترامپ آن را اظهار و اعلام کرد.

خدری با بیان اینکه توافق برجام تنها بین ایران و آمریکا نبوده خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود اروپا مانند آمریکا از برجام خارج می‌شود چراکه مناسبات تجاری این کشورها با آمریکا 620 میلیارد دلار و با ایران 10 تا 15 میلیارد دلار است، از این رو اروپا با این حجم تجاری آمریکا را رها نمی‌کند ولی برای اثبات حقانیت ایران ایجاب می‌کرد رایزنی‌هایی انجام شود که ایران عهد شکن نیست.

FATF به مصلحت کشور نیست

عضو فراکسیون امید مجلس در پاسخ به سوال «خلیج فارس» پیرامون ارزیابی اش از لایحه مبارزه با پولشویی در مجلس موسوم به FATF گفت: با توجه به سخنان رهبر انقلاب و بررسی هایی که ما داشتیم، به نظرم بررسی و تصویب آن به مصلحت کشور نیست.

خدری عقیده دارد: استکتبار از زمینه های مختلف برای ضربه به کشور وارد می شود که نام شیوه های آن نیز تغییر می کند و پولشویی و FATF هم می تواند یکی از همین راهها باشد.

امیدواریم مدیر جدید پارس جنوبی بومی باشد

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه زمزمه تغییرات در سازمان منطقه ویژه پارس چقدر جدی است؟ اظهار داشت: ضمن تشکر از زحمات یوسفی در مدیریت این سازمان، تا جایی که من اطلاع داریم طی هفته های اخیر 5، 6 نفر برای استعلام و مصاحبه به وزارت نفت فراخوانده شده اند ولی امیدواریم اولویت با چهره های توانمند بومی باشد، اگر هم بنای وزارت غیر از این باشد، نیروهای باتجربه، کارآمد و دارای قابلیت تعامل با استان معرفی شود.

گفتنی است در حاشیه این پرسش و پاسخ، خبرنگاران از عدم پاسخگویی و در دسترس بودن خدری انتقاد کرده که وی منکر این مسئله بود و اظهار داشت: تنها نماینده ای است که در تهران هم به هر تلفنی پاسخ می دهد.

وی ادامه داد: من از ساعت 12 شب تا حتی 3، 4 صبح به پیام های اینستاگرامی پاسخ می دهم و در دسترس هستم.