پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34940899 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41712034
کد خبر : 207091 تاریخ ثبت : 1397/4/19 10:47 نظرات تایید شده : 1
مصطفی داننده

دل خوش سیری چند؟

دلخوشی یک جوان چیست؟ کار، درآمد خوب، داشتن خانه و ماشین و تفریح.

کار و درآمد نباشد، تفریح هم نیست. تفریح هم اگر باشد شاید بعدها کار به اعتراف بکشد. دلخوشی نیست که امروز بسیاری از جوانان ایرانی، با هنر و بی هنر، نخبه و غیر نخبه در سودای رفتن هستند.

کلاس های زبان های خارجی پر شده است از کسانی که در سر هوای زندگی در خارج از ایران را دارند.آنها راضی هستند به زندگی هر کجا به غیر از ایران.

کاش یکی از آقایان شبی را در جلویی یک سفارتخانه های خارجی در ایران صبح می کرد و دید چه جوانانی برای گرفتن ویزا در صف مهاجرت ایستاده اند. به نظر می رسد مسؤولان به سودای شغل خود مشغول هستند و از غوغای جهان فارغ که این مشکل بزرگ یعنی ناامیدی جوانان را نمی بینند.

کاش آنها حداقل با جوانان خود در مورد مشکلات جوانان مردم حرف می زدند. البته بعید است که جوانان آنها مشکلاتی از جنس جوانان مردم داشته باشند. جوانان آنها هرچه نداشته باشند، پدری دارند که سرمایه حقوق می گیرد و شرمنده فرزندان خود نمی شود.

بسیاری از مدیران کشور تمام انرژی جوانی خود را در انقلاب و جنگ خالی کردند و حالا نمی دانند با انرژی نهفته در وجود جوانان ایران چه کنند؛حالا که مشکلات اقتصادی که چو طناب دار به دور گردن جوانان نشسته است، این حجم از سخت گیری های اجتماعی و فرهنگی قابل پذیرش نیست و راه نفس بسیاری را گرفته است.

دلخوشی نیست که یک لایی در جام جهانی به یک ستاره فوتبال می شود دلخوشی مردم. دلخوشی نیست که رقص در اینستاگرام می شود دلخوشی دخترکان این شهر. دلخوشی نیست که بسیاری برای رسیدن به تلگرام دست به دامن فیلتر شکن‌های رنگارنگ شده‌اند. دلخوشی نیست که بخشی از جوانان ایران کوچه و پس کوچه های استانبول را بهتر از اصفهان و شیراز می شناسند. دلخوشی نیست که تا عددی در تقویم قرمز می شود، جاده چالوس پر می شود از مسافرین شمال.

پایین آمدن سن اعتیاد و بالا رفتن سن ازدواج در کشور اتفاقی نیست. احتیاج به برگزاری همایش و جلسات آنچنانی هم ندارد. حال دل جوان را خوب کنید تا ببینید سیل مشکلات پشت سد حال خوب می ماند.کلمات کلیدی خبر : مصطفی داننده جوانان