پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48493825 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25728660
کد خبر : 206652 تاریخ ثبت : 1397/4/16 18:08 نظرات تایید شده : 59
شنیدنی‎‏های هفتگی «خلیج‌فارس»؛

شائبه حمایت استانداری از گزینه غیربومی برای مدیرکلی بندر/ پاداش های نامتعارف در یکی از ادارات استان/ پذیرش ماموریت کارمندان خاص در شهرداری بوشهر

انتقال پتروشیمی های فارس به عسلویه با یک شرط عجیب، کمیاب شدن بنزین سوپر در جایگاههای سوخت استان و حمایت شوراهای اسلامی شهرهای جنوب استان از مدیریت منطقه ویژه پارس برخی از شنیدنی های هفتگی «خلیج فارس» است

خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه افزایش حضور متکدیان خصوصا زنان پاکستانی در برخی چهارراههای بوشهر که با وجود گرمای هوا، نوزادی هم در بغل دارند باعث گلایه مندی و ناراحتی شهروندان شده است. به نظر می رسد در شرایطی که دستگاههای مسئوول از نظر برخورد با این پدیده ناتوان هستند، اگر مردم احساسات شان را کنترل و کمک های خود را بجای متکدیان خارجی به موارد خیریه دیگر اختصاص دهند، شاید فعالیت این گروهها نیز از توجیه اقتصادی بیفتد.
 • شنیده ها از افزایش مامور به خدمت در شهرداری بوشهر حکایت دارد که با توجه به حجم بالای نیروی انسانی این شهرداری و نیروهای مازاد، به صرفه و صلاح نیست. گویا در هفته های پایانی فعالیت سرپرست سابق شهرداری بوشهر، چندین پذیرش مامور به خدمت از برخی نقاط استان صورت گرفته که ارتباط و نسبت اغلب این افراد با یک نماینده مجلس و برخی مسئولان در استانداری محرز می باشد. متاسفانه شورای شهری ها تاکنون به این موضوع ورود نکرده یا ترجیح داده اند سیاست سکوت در پیش بگیرند.
 • با خبر شدیم سردار کریمی نماینده قرارگاه خاتم الانبیاء به خبرگزاری مهر گفته: «به دلایل متعدد از جمله کمبود آب، در نظر است که طرح های پتروشیمی استان فارس در منطقه عسلویه احداث و حداقل70درصد اشتغال آنها به شهرهای فیروز آباد، جهرم، فسا و داراب تعلق گیرد.» البته اینکه آلودگی و عوارض چنین پروژه هایی برای عسلویه و استان بوشهر باشد ولی سهمیه 70درصدی اشتغال آن نصیب استان همسایه جای تامل دارد و امیدواریم مسئولان بوشهر از از حقوق استان(دست کم سهمیه 50 درصدی اشتغال) دفاع کنند.
 • با خبر شدیم با توجه به اینکه بزودی دوره مسئولیت نورالله اسعدی در سرپرستی بنادر و دریانوردی استان بوشهر خاتمه می یابد، از سوی سازمان مرکزی سیاوش ارجمندزاده که بومی استان و معاون سابق بندری و دریایی این اداره برای مدیرکلی مشخص شده است. اما شنیده می شود اصرار استانداری بر ارتقای اسعدی از سرپرستی به مدیرکلی از یک سو و تمایل جدی رییس سازمان به سپردن مدیرکلی به ارجمندزاده باعث تاخیر در این موضوع شده است. گویا اگر استانداری از اصرار خود عقب نشینی نکند، سازمان مرکزی درنظر دارد برای خروج از این بن بست قید گزینه بومی برای مدیرکلی بندر بوشهر را زده و طی هفته جاری گزینه ای از خارج استان به عنوان مدیرکل منصوب نماید. انتظار می رود استانداری شیوه ای را به کار ببرد که شائبه همراهی برای انتصاب گزینه غیربومی در مدیرکلی بندر ایجاد نشود.
 • پرداخت پاداش های نامتعارف به برخی از معاونان و مدیران یکی از دستگاههای اداری استان حاشیه ساز گردیده است. این پرداخت ها در قالب بندهایی نظیر رفاهی و اضافه کار از محل اعتبارات جاری پرداخت شده است. «خلیج فارس» بزودی گزارشی مستند در این خصوص منتشر خواهد کرد.
 • شنیده می شود با توجه به زمزمه هایی که در هفته های اخیر پیرامون جایگزینی یک نیروی غیربومی در مدیریت سازمان منطقه ویژه پارس مطرح شده، نشست نماینده جنوب استان با گزینه غیر بومی که برای این سمت مطرح شده در تهران برگزار گردید. از این نشست و گفتگوی دو ساعته که برخی از نزدیکان و حامیان نماینده جنوب استان نیز حضور داشته اند خبری به بیرون درز نکرده است. این خبر به نقل از بوشهری ها می باشد.
 • خبرهای خوبی از پروژه انتقال آب دریا به شهرستان جم به گوش نمی رسد. این پروژه که در زمان کلنگ زنی قرار بود تا تابستان سالجاری به بهره برداری برسد، اکنون به دلیل آنچه مطالبات قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار عنوان شده به کندی پیش می رود. استاندار هم در سفر اخیر به شهرستان جم گفته: در رابطه با آبرسانی جم نمی توان وعده دقیقی برای اتمام پروژه داد چرا که بخشی از پروژه که آبشیرین کن هست باید از خارج تامین شود و قطعا زمان بر است.
 • نبود بنزین سوپر در جایگاههای سوخت استان باعث نارضایتی مالکان برخی خودروها شده است. بررسی ها نشان می دهد حدود یکماه است که در اغلب جایگاههای استان بنزین سوپر وجود ندارد یا کمیاب است.
 • رفیعی پور عضو شورای شهر جم که با پرونده ای قضایی مواجه شده، در نشستی مردمی گفته: کسانی که باعث بی آبرویی من شدند به جایی نخواهند رسید و آنها را واگذارشان می کنم به پل صراط. وی گفته: حکم قضایی من این بود:اعمال نفوذ بر خلاف حق و موازین قانونی. یعنی در این پرونده تشخیص داده شد که من گفته ام نفوذ دارم. در این خصوص به ۶ ماه حبس محکوم شدم ولی از طریق دیوان عالی کشور مراتب اعتراض خودم را پیگیری کرده و آنجا تشخیص داد که پرونده من با توجه به شرایط و احکام صادره، قضایی قابلیت اجرایی ندارد و حکم متوقف شد. این خبر به نقل از نسیم جم می باشد.
 • مدیرکل محیط زیست استان با اشاره به آلودگی برخی شناگاههای آلوده استان بوشهر گفته: «نصب پرچم زرد به عنوان هشدار درباره شنا در این محل ها از وظایف شهرداری ها می باشد.» انتظار می رود استانداری درخصوص تعلل شهرداری ها در این زمینه نظارت موثری داشته باشد.
 • بیش از 4 ماه از انتصاب مهرداد ستوده به عنوان سرپرست معاونت عمرانی استانداری بوشهر می گذرد و حکم رسمی از سوی وزیر کشور ابلاغ نشده است.
 • با گذشت 40 روز از صدور حکم، مدیرکل فنی و حرفه ای استان معارفه می شود. سرانجام پس از کشمکش های متعدد در زمینه صدور حکم عبدالمجید دراهکی خصوصا از سوی یک نماینده استان، قرار است معارفه وی به عنوان مدیرکل فنی و حرفه ای استان امروز برگزار شود.
 • هاشمی؛ امام جمعه عسلویه در خطبه های دیروز با بیان اینکه تجمع اعتراضی در شهرستان عسلویه ممنوع است، گفته: «تجمع اعم از قانونی و غیر قانونی مسالمت آمیز و غیر مسالمت آمیز ممنوع است، از این رو مشکلات را از طریق امام جمعه پیگیری کنید.» در ماههای اخیر تجمعات کارگری یا کارجویان در عسلویه برگزار شده است. اظهارات امام جمعه عسلویه در شرایطی می باشد که براساس اصل 27 قانون اساسی، تشکیل‏ اجتماعات‏ و راه‏پیمایی‏، بدون‏ حمل‏ سلاح‏، به‏ شرط آن‏ که‏ مخل‏ به‏ مبانی‏ اسلام‏ نباشد آزاد است‏.
 • با آغاز طرح دریابست و ممنوعیت صید که از دیروز جمعه آغاز شده، انتظار می رود تا 10 مردادماه صید میگو آزاد شود.
 • دفترچه های تامین اجتماعی برچیده می شود. نوربخش، مدیرعامل این سازمان گفته: با هماهنگی وزارت بهداشت، در 8 استان مراجعه بیمه شدگان به مراکز ملکی و غیرملکی بدون نیاز به ارائه دفترچه و از طریق سامانه است که در تلاشیم تا قبل از پایان امسال در همه استان ها این طرح اجرایی و دفترچه ها برچیده شود.
 • شوراهای اسلامی شهرها و ستادهای انتخاباتی دکتر روحانی در جنوب استان طی نامه ای از مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس تقدیر کردند.

 • خاموشی نداریم، مدیریت بار داریم! روابط عمومی وزارت نیرو درخصوص ماجرای قطع نوبتی برق در شهرهای بزرگ (که در بوشهر هم اخیرا شایع شده) گفته: سیستمی درحال اجراست که وقتی مصرف برق یک منطقه بالا می رود برق آن منطقه خودکار قطع می شود برای همین خاموشی نداریم بلکه مدیریت بار داریم!
 • چند نانوایی‌ تافتون در بوشهر مجوز آزادپز دریافت کردند تا نرخ نان در سکوت خبری از 180 به ۲۰۰ تومان برسد.
 • خبر دیگر اینکه مصطفی عامری از استان بوشهر در برنامه «فصل داغ فوتبال» شبكه ورزش برنده جایزه ١٠٠ ميليون تومان پیش بینی مسابقات جام جهانی شد.
 • جوان ۲۵ ساله خورموجی در غیاب اعضای خانواده، خود را در منزل به دار آویخت و تلاش تیم اورژانس برای نجات وی نتیجه بخش نبود.
 • دست آخر اینکه؛ ساعت کار شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر همانند ماههای گذشته (۷ تا ۱۵) باقی مانده که طبق پیگیری «خلیج فارس» با مجوز استاندار بوده، چرا که اغلب کارکنان این مجموعه ساکن روستاها هستند و برای حضور در محل کار در ساعت ۶ صبح با مشکل ایاب و ذهاب مواجه‌اند. اکنون ساعت کار ادارات استان از 6 تا 12:30 است.