پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21594429 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19958887
کد خبر : 204282 تاریخ ثبت : 1397/3/31 14:20 نظرات تایید شده : 0

تصاویر/ اولین سفر خارجی رهبر کره‌شمالی پس از دیدار با ترامپ

خلیج فارس: کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در اولین سفر خارجی‌اش پس از دیدار با رئیس جمهور آمریکا، روز سه‌شنبه ۱۹ ژوئن (۲۹ خرداد)  وارد پکن شد.

 
به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فرارو؛ این چهارمین سفر کیم جونگ اون به خارج از کشور از زمان به قدرت رسیدن او در سال ۲۰۱۱ میلادی است. او تاکنون دو بار دیگر برای دیدار با رئیس جمهور چین به پکن و یک بار هم برای دیدار تاریخی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به سنگاپور سفر کرده است.
 
(تصاویر) اولین سفر خارجی
 
این دیدار اولین سفر رهبر کره شمالی به چین است که خبر آن از پیش منتشر شده است. دو سفر قبلی او به چین که با قطار انجام شد، نیمه سری بوده و تا زمان بازگشت او به پیونگ‌یانگ تأئید نشده بود.
 
اما این بار در اقدامی غیرمتدوال رسانه‌های دولتی چین خبر سفر رهبر کره شمالی را پیش از پایان سفر اعلام کردند. بنا بر گزارش‌ها سفر کیم جونگ اون دو روز به طول می‌انجامد.
 
علی رغم اختلافات چین و کره شمالی بر سر آزمایش‌های موشکی و اتمی، چین هنوز مهم‌ترین متحد سیاسی و اقتصادی پیونگ یانگ محسوب می‌شود. رهبر کره شمالی در پی رفع تحریم‌های اقتصادی در برابر وعده‌هایش در زمینه خلع سلاح هسته‌ای است و امیدوار است که پشتیبانی چین در این روند ادامه یابد.

چین، مانند روسیه، هفته گذشته پیشنهاد داد که اگر پیونگ‌یانگ به تعهدات خود پایبند بماند، سازمان ملل متحد تحریم‌ها علیه این کشور را کاهش دهد.

رهبران کره شمالی و آمریکا هفته گذشته (۲۲ خرداد) در نشست تاریخی سنگاپور، در بیانیه‌ای متعهد شدند که شبه‌جزیره کره غیرهسته‌ای شود و ایالات متحده نیز به کره شمالی ضمانت‌های امنیتی بدهد.

با این حال، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا رفع تحریم‌های شدید اقتصادی که در خلال آزمایش‌های هسته‌ای و بالستیکی کره شمالی بر این کشور اعمال شد را قبل از خلع سلاح هسته‌ای کامل پیونگ‌‌یانگ، رد کرده است.

-->