پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21593639 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19958098
کد خبر : 203904 تاریخ ثبت : 1397/3/29 08:16 نظرات تایید شده : 48
اداره کلی که پاسوز اختلاف نمایندگان استان می‌شود

یک اداره با دو مدیرکل!/ آقای استاندار؛ به این آشفته بازار پایان دهید

خلیج فارس: مثل بسیاری دیگر از موارد، بازهم پای اختلافات نمایندگان استان در مجلس در میان است و سازمان مرکزی هم دست به عصا شده، اما شگفتی ماجرا، انفعال استانداری می باشد.

خلیج فارس: با گذشت حدود سه هفته از صدور حکم انتصاب مدیرکل جدید آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، اما هنوز معارفه وی برگزار نگردیده که این موضوع باعث اختلال در روند فعالیت های چنین مجموعه ای شده است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ 6 خردادماه سالجاری، "پاک سرشت" معاون وزیر کار و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور طی حکمی "عبدالمجید دوراهکی" را به سمت مدیرکلی این مجموعه در استان بوشهر منصوب کرد.

انتصابی که البته از مدتها پیش زمزمه هایش مطرح بود؛ اما در اتفاقی عجیب و با گذشت حدود سه هفته از صدور حکم رسمی، زمینه معارفه و استقرار این مدیر در سمت جدید فراهم نگردیده است.

زیر سر نمایندگان استان است!

«خلیج فارس» کسب اطلاع کرد؛ مثل بسیاری دیگر از موارد، بازهم پای اختلافات نمایندگان استان در مجلس در میان است؛ طوری که در فضاهای غیررسمی گفته می شود توافقاتی میان برخی از آنها شده تا در ازای حمایت از صدور حکم دوراهکی برای فنی و حرفه ای، از گزینه طرف مقابل برای یکی از ادارات کل استان حمایت شود، اما چون بخش دوم ماجرا به نتیجه نرسیده، طرفین با انتصاب مدیرکل جدید فنی و حرفه ای مخالفت کرده و به سازمان مرکزی اعتراض نموده اند.

از طرفی، وزیر کار و رفاه دو کارت زرد از مجلس دهم دریافت کرده و همین موضوع باعث شده تا مدیران زیرمجموعه این وزارتخانه در مواجهه با اعتراضات و درخواست های بجا و نابجای نمایندگان دست به عصا شوند، اتفاقی که در جریان تاخیر در معارفه مدیرکل جدید فنی و حرفه ای استان بوشهر نیز نمایان گردیده است و اختلاف پیش آمده میان نمایندگان استان منشا آن ارزیابی می شود.

استانداری در انفعال

اما سوای اینکه «دوراهکی» گزینه مناسبی برای اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر هست یا خیر؛ مداخله نمایندگان استان که بوی امتیازگیری از همدیگر می دهد، با انفعال کامل استانداری بوشهر و رها کردن این اداره همراه گردیده است.

اداره ای با دو مدیرکل!

طبق شنیده ها، علیرغم صدور حکم برای مدیر جدید، عبدالرسول کازرونی همچنان در اتاق مدیرکل فنی و حرفه ای استان حضور می یابد و بعضا مکاتباتی هم انجام می دهد، اما طبق گزارش های دریافتی، سازمان مرکزی در راستای حمایت از انتصاب خود، نامه های کازرونی را بایکوت کرده و در استان هم چنین شرایطی رقم خورده است.

از طرفی، خبر می رسد با وجود عدم معارفه و استقرار مدیرکل جدید، اما در سامانه سازمان مرکزی امضای دوراهکی وجود دارد و پای گواهینامه های هنرآموزان فنی و حرفه ای استان امضای وی می باشد تا یک اداره با دو مدیرکل در استان بوشهر شکل بگیرید!

اما مشکلات آنجا خودنمایی می کند که در پی نابسامانی مدیریتی فنی و حرفه ای بوشهر، حقوق مدرسین و نیروهای قراردادی یا شرکتی با تاخیر مواجه شده است.

افزودن بر این برخی مراجعان نظیر کارگران ساختمانی نسبت به بروز مشکل جهت تمدید گواهینامه های فنی خود اظهار گلایه کرده و می گویند: تبدیل این گواهینامه ها به دیجیتال باید با دستور مدیرکل باشد، ولی امضای مدیر کنونی در سامانه فاقد اعتبار عنوان شده و مدیر جدید هم در مجموعه حضور ندارد که این موارد را رتق و فتق نماید. اتفاقی که باعث مشکلاتی در بیمه تامین اجتماعی این گروه و اعتبار دفترچه های درمانی شان گردیده است.

از طرفی، با توجه به اینکه در آستانه پایان سال مالی هستیم، وجود دو مدیر در فنی و حرفه ای استان (که یکی از سوی سازمان مرکزی و استان بایکوت شده و دیگری هنوز مستقر نگردیده) به زیان این مجموعه تمام خواهد شد و قطعا با ادامه این وضعیت، فنی و حرفه ای بوشهر در کمیته های برنامه ریزی شهرستانی برای تخصیص اعتبار هم جایگاهی نخواهد داشت.

آقای استاندار؛ به این آشفته بازار پایان دهید

کارشناسان و نیروهای فنی و حرفه ای استان و جامعه هدف این اداره کل در تماس با «خلیج فارس» می گویند: توقع دارند استاندار بوشهر به عنوان نماینده ارشد دولت به این طنز تلخ و آشفته بازار مدیریتی پایان داده و سریع تر تکلیف یکی از مجموعه های مهم آموزشی استان را مشخص نماید.

به عقیده آنها، اگر سازمان مرکزی از انتصاب مدیر جدید پشیمان شده و قادر به پایان دادن این دوگانگی مدیریتی در مجموعه اداری اش در بوشهر نیست و استان هم می خواهد همچنان بصورت منفعل و بدون اثر بماند، بهتر است همه چیز به روال قبل بازگردد و آقای کازرونی با سابقه قریب 33 سال فعالیت اداری همچنان به مدیریتش مشغول باشد تا اداره کل فنی و حرفه ای استان بیش از این پاسوز اختلافات نمایندگان استان و انفعال تیم مدیریتی استانداری نشود.

-->