پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43534547 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20782354
کد خبر : 203264 تاریخ ثبت : 1397/3/23 12:12 نظرات تایید شده : 2

تارتار و مسیری که رستگاری فوتبال بوشهر را به همراه دارد

رضا رئیسی

 شاید هیچ‌کدام از کارشناسان فوتبالی فکرش را هم نمی‌کردند که تیم فوتبال پارس‌جنوبی از یک شهر کوچک و با بازیکنان کم نام و نشان، در اولین سال حضور در رقابت‌های لیگ برتر در پایان فصل به جایگاه پنجمی دست یابد.

شاید کمتر هوادار این تیم سرحال جنوبی در فصلی که گذشت می‌توانست فکر کند که تیمشان تیم‌های بزرگی از جمله استقلال و ذوب آهن را با نتیجه پر گل شکست دهد، چندین هفته در صدر جدول قرار بگیرند، هفته‌ها به عنوان جدی‌ترین رقیب پرسپولیس در بالای جدول حضور داشته باشند و در پایان فصل نیز برای کسب سهمیه بجنگد!

مهدی تارتار که فردی متدین، با ایمان و مردمی است ، نشان داده در کار فنی خود به عنوان سرمربی نیز کاربلد و در عین جوانی بسیار با تجربه است.

او بازیکنان گمنام و کم نام و نشان اما با استعداد را بسیار خوب می‌شناسد و در حالی در دو سال گذشته با پارس‌جنوبی افتخارات زیادی را برای خود به همراه داشته، با تیمی کم هزینه و با بازیکنان گمنام خود بسیار خوش می‌درخشد.

پارس‌جنوبی بعد از هفت سال حضور در لیگ دسته دو به لیگ یک صعود کرد و مهدی تارتار در اولین سال حضور پارس جنوبی در لیگ آزادگان، این تیم را با اقتدار به لیگ برتر فرستاد و در اولین حضور در لیگ برتر نیز، تیمی خطرناک برای رقیبان بود.

این روزها حواشی زیادی در اطراف پارس جم دیده می‌شود و بازیکنان کلیدی  تارتار این تیم را ترک کرده‌اند، اما این سرمربی  اعتقاد دارد دوباره تیمش را می‌سازد و پر قدرت‌تر از گذشته در لیگ برتر حاضر می‌شود تا نماینده‌ای شایسته برای فوتبال استان بوشهر در این رقابت‌ها باشد.

تارتار طی دو سال گذشته خود را ثابت کرده و عملکرد وی قابل دفاع است، او در اولین سال حضور پارس‌جم در لیگ برتر، بازیکنان با استعداد زیادی را به فوتبال کشور معرفی کرده و در فصل نقل و انتقالات می‌بینیم که بازیکنان پارس‌جنوبی مورد نظر تیم‌های بزرگ فوتبال کشور از جمله، استقلال تهران، سپاهان اصفهان ، تراکتورسازی و سایپا هستند و این بازیکن‌سازی تارتار یکی از ویژگی‌های مهم وی است که در این دوره فوتبالی کشورمان بسیار ضروری است.

هر چند هواداران پارس جنوبی بر این باورند که مهدی تارتار باید از بازیکنان جم و استان بوشهر بیشتر در ترکیب استفاده کند و بازیکن‌سازی خود را در استان بوشهر ادامه دهد تا مهدی طارمی، حسین ماهینی و  مهدی قائدی‌های دیگری از استان بوشهر به فوتبال کشور معرفی شوند.

 تارتار در فصل گذشته بازیکن تکنیکی و سرعتی را به فوتبال کشور از استان بوشهر معرفی کرد و علی دشتی بازیکن کنگانی پارس جم مد نظر علی دایی قرار گرفت و به این تیم پیوست که می‌تواند به بازیکن بزرگی در فوتبال کشورمان تبدیل شود، بازیکنی از شهر بنک شهرستان کنگان که در فصل گذشته استعدادهای خود را به خوبی نمایش داده است.

نگارنده در این فصل نقل و انتقالات معتقد است که هواداران باید همچون دو سال گذشته به تارتار ایمان داشته باشند و با حمایت از وی سبب شوند تا او و مسیری که در پارس جنوبی در پیش گرفته به موفقیت برسد و طلایی‌پوشان جم، در لیگ برتر برای سالیان سال بدرخشند.

حل مشکلات مالی، حواشی کم و حمایت هواداران می‌تواند فصل خوبی را برای هواداران فوتبال دوست استان بوشهر و دیگر شهرهای استان های فارس و هرمزگان به ارمغان بیاورد که باید به تارتار اعتقاد داشت و در این مسیر که رستگاری فوتبال استان بوشهر را به همراه دارد همگام شد.

تیم فوتبال پارس جنوبی جم، تنها دلخوشی جوانان جنوب کشور است و مهدی تارتار طی دو سال گذشته این شور و نشاط را به اهالی جنوب کشور هدیه داده است و این روزها بیش از هر زمان دیگری، پارس جم نیازمند حمایت است، بسیار حمایت...!
منبع:فارسکلمات کلیدی خبر : رضا رئیسی پارس جنوبی جم