پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 40755911 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3662836
کد خبر : 203217 تاریخ ثبت : 1397/3/23 09:45 نظرات تایید شده : 0

۸۰۰۰ بازرسی بهداشتی از اماکن عرضه مواد پروتئینی استان

https://media.mehrnews.com/d/2018/06/13/3/2803968.jpgخلیج فارس: رئیس نظارت بر بهداشت عمومی دامپزشکی بوشهر گفت: بیش از هشت هزار مورد بازدید و بازرسی بهداشتی از مراکز توزیع مواد پروتئینی انجام گرفته است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ محمدرضا عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در ارتباط با اقدامات نظارت بهداشتی بر مواد پروتئینی از ابتدای سال تاکنون اظهار داشت: بر اساس برنامه‌های تدوین شده نظارت بهداشتی بر اماکن عرضه فرآورده‌های خام دامی و پروتئینی از ابتدای سال تاکنون هشت هزار و شش مورد بازدید و بازرسی بهداشتی از هزار و ۵۰۳ مرکز عرضه فرآورده خام دامی و سردخانه ها در سطح استان انجام شده است.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر افزود: طی بازدیدهای بعمل آمده تعداد ۵۸ مورد تخلف بهداشتی به مراجع قضایی ارجاع داده شدند.

وی پیرامون نظارت بهداشتی در کشتارگاه‌های دام و طیور ابراز داشت: دامپزشکان و کارشناسان نظارت بهداشتی علاوه بر نظارت بر مراکز عرضه در تمامی کشتارگاه‌های دام و طیور نیز فعالیت دارند و در همین راستا از ابتدای سال تاکنون نظارت بهداشتی بر کشتار ۵۹ هزار و ۱۲ راس دام و همچنین بیش از ۶۷۰ هزار قطعه مرغ در کشتارگاه‌های دام و طیور انجام شده است.

وی اذعان داشت: طی این مدت از ۲۰ اسکله صیادی، ۴۳ مورد بازدید بهداشتی و از مجموع هزار و ۷۵۲ لنج و شناور صیادی هزار و ۵۰۵ مورد بازدید و بررسی بهداشتی بعمل آمده است.

عباسی خطاب به عموم هم استانی‌ها تاکید کرد: با توجه به مخاطرات بهداشتی همچنین بیماری‌های مشترک بین انسان و دام نسبت به خرید فرآورده‌های پروتئینی به ‌ویژه مرغ و گوشت قرمز از افراد دوره‌گرد و دستفروش‌ها هشدار داد و گفت: در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را به شماره تلقن ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۲۸۴۹ برای پیگیری اطلاع دهند.