پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 40629468 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3536703
کد خبر : 203164 تاریخ ثبت : 1397/3/22 21:33 نظرات تایید شده : 0

هشدار هواشناسی درباره وقوع توفان تهران

خلیج فارس:توفان با سرعت 85 کیلومتر بر ساعت همراه با گرد و خاک شامگاه سه شنبه تهران را در نوردید.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل ازایرنا؛ این توفان که با آذرخش از مناطق جنوبی تهران آغاز و بسرعت بیشتر مناطق پایتخت را در برگرفت و در برخی نقاط همراه با بارشهای سیل آسا شد.

تاکنون گزارشی از میزان خسارت های این توفان اعلام نشده اما این پدیده جوی با سرعتی بیشتر از شب گذشته وزیدن گرفت و با توجه به شدت فعالیت سامانه بارشی، رگبار و رعدوبرق ، آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها پیش بینی می شود.

براساس گزارش هواشناسی این سامانه ناپایدار علاوه بر تهران، شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، البرز، گیلان، دامنه های البرز در استان مازندران به ویژه مناطق شرقی، استان گلستان، شمال سمنان و خراسان شمالی را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ساعاتی پیش براساس داده های اداره کل هواشناسی، توفان با سرعت 85 کیلومتر بر ساعت را پیش بینی و به شهروندان هشدارهای لازم را داده بود.

صمیم روزبهانی در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: در ساعات پایانی امروز (سه شنبه) موج جدید توفان همراه با رعد و برق و بارش باران از مناطق جنوبی تهران، شهر را فرا می گیرد.

سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به شهروندان توصیه کرد قبل از خروج طولانی مدت از منزل پیش بینی آب و هوا را بررسی کنند و جعبه کمک‌های اولیه را همواره در منزل آماده داشته باشند.

وی همچنین از شهروندان خواست هنگام وقوع توفان در یک ساختمان پناه بگیرند و در صورت حضور در خودرو اگر امکان خارج شدن و پناه گرفتن در نقطه امن ایجاد شد، خود را به سرعت به منطقه امن برسانند.

توفان شدید همراه با گرد و خاک شب گذشته نیز با سرعت 83 کیلومتر بر ساعت تهران را در نوردید.کلمات کلیدی خبر : هشدار هواشناسی تهران