پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43539602 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20787400
کد خبر : 203153 تاریخ ثبت : 1397/3/22 15:45 نظرات تایید شده : 1

رئیس دادگستری بوشهر: ۱۲۵ زندانی جرائم غیر عمد آزاد می‌شوند

خلیج فارس: رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به مشارکت خیران در جشن گلریزان گفت: با پرداخت ۷۲ میلیون تومان شش زندانی جرایم غیرعمد مالی در جشن گلریزان از زندان بوشهر آزاد شدند.

بوشهر| 125 زندانی جرائم غیر عمد در جشن گلریزان آزاد می‌شوند

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ علی جمادی ظهر امروز در مراسم جشن گلریزان بوشهر با قدردانی از مشارکت خیران در  این جشن اظهار داشت: برخی از محکومان به سبب بدهی مالی ناخواسته زندان را تحمل می‌کنند که طبق قانون باید این حکم صادر شود.

وی با بیان اینکه تنها راه نجات زندانیان جرایم غیر عمد مالی از حبس، گذشت شکات و تامین بدهی آنان است تصریح کرد: جشن گلریزان در راستای کمک به این افراد که در حبس هستند برگزار می‌شود و مردم نیکوکار بوشهری در این  نوع فعالیت‌ها حضوری پررنگ و چشمگیری دارند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به برگزاری جشن گلریزان در 26 نقطه استان بوشهر بیان کرد: سال گذشته 133 زندانی جرایم غیرعمد مالی در زندان‌های استان بوشهر با مشارکت خیران و گذشت شاکیان از زندان آزاد شدند که 9 نفرشان زن بودند.

جمادی کل بدهی زندانیان سال گذشته را 215 میلیارد ریال دانست و خاطر نشان کرد: امسال 125 زندانی جرایم غیر عمد مالی در زندان هستند که 40 نفرشان در زندان شهر بوشهر است.

وی بدهی زندانیان جرایم غیرعمد مالی استان بوشهر را 220 میلیارد ریال دانست و گفت: امروز با مشارکت خیران و گذشت شاکیان شش نفر زندانی جرایم غیرعمد مالی در زندان شهر بوشهر با پرداخت 72 میلیون تومان آزاد شدند و به آغوش خانواده بازگشتند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر از رایزنی با بیمه سینا برای بیمه حوادث  خانواده زندانیان جرایم غیر عمد مالی به شکل رایگان خبرداد و افزود: امروز در جشن گلریزان  امام جمعه ، استاندار، تجار، صیادان، موسسات خیریه، اتاق بازرگانی، افراد خیر و دیگر افراد کمک کردند که امید می‌رود بخش عمده‌ای از زندانیان جرایم غیر عمد مالی آزاد شوند.

جمادی با بیان اینکه در جرائم غیرعمد فرد خطا کار سوء نیتی ندارد تاکید کرد: این نوع جرم‌ها عالمانه انجام نمی‌شود که در این شرایط  راهکارهای قانونی برای کاهش ماندگاری آنها در زندان ارائه می‌شود.

وی، جرم‌زدایی  و حبس‌زدایی را از برنامه‌های مهم دادگستری دانست و اظهار کرد: زندانیان جرائم غیر عمد مالی خانواده و اجتماع از نیروی کار مفید و موثر آنها محروم است که حبس‌زدایی در این افراد مورد تاکید است.