پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 502423 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 26373249
کد خبر : 203114 تاریخ ثبت : 1397/3/22 13:23 نظرات تایید شده : 0

تعطیلی تنها داروخانه شبانه‌روزی جم!

خلیج فارس: داروخانه شبانه‌روزی شهرستان جم که پس از سال‌ها پیگیری و به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم در سال ۹۳ آغاز بکار کرده بود با وجود شبانه‌روزی بودن اما درب آن در ساعات پایانی شب تا صبح بسته است!

به گزارش «خلیج فارس»؛ داروخانه شبانه‌روزی شهرستان جم که پس از سال‌ها پیگیری و به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم در سال ۹۳ آغاز بکار کرده بود با وجود شبانه‌روزی بودن اما درب آن در ساعات پایانی شب تا صبح بسته است!

مردم نسبت به این موضوع گلایه‌مند هستند و به نظر می‌رسد مالک داروخانه برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و به دست‌آوردن سود بیشتر، شب‌ها داروخانه را چفت و بست می‌کند تا با نام شبانه‌روزی، از مزیت آن هم برخوردار باشد!

برخی مردم از گرانی کالاهای این داروخانه به نسبت سایر داروخانه‌های شهرستان گلایه‌مند هستند و با توجه به تخلف عجیب مالک در تعطیلی شبانه داروخانه، مسئولان باید نسبت به سایر تخلفات چون گران‌فروشی بررسی‌های جدی انجام دهند.

آن چه مشخص است واگذاری امتیاز داروخانه شبانه‌روزی برای رفاه حال مردم و پاسخگویی ۲۴ ساعته به مراجعان است نه انجام رفتارهای سلیقه‌ای!

 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم در گفت‌وگو‌ با خبرنگار خبرگزاری فارس در این خصوص اظهار داشت: به گفته متصدی داروخانه با توجه به بار مراجعه کم بیماران و خلوت‌بودن شهر در ساعات پایانی شب و به منظور امنیت بیشتر، داروخانه به ناچار اقدام به بستن درب اصلی خود می‌کند و خدمات خود را در صورت وجود مراجعه کننده به وی ارائه می‌دهد.

احمد قاسمی افزود: داروخانه شبانه‌روزی به صورت ۲۴ ساعته فعال است و تنها در ساعاتی از بامداد خدمات خود را با محدودیت ارائه می‌کند و این به منزله تعطیل‌بودن آن نیست.

وی تاکید کرد: قیمت داروها به دلیل خرید از شرکت‌های مختلف، متفاوت است که گاهی باعث‌ شده قیمت تمام شده نسخه از قیمت درج شده روی بسته‌های دارویی بیشتر شود و این به منزله گران‌فروشی نیست.

رئیس شبکه بهداشت و درمان جم ادامه داد: قیمت‌های مختلف دارو توسط ناظرین شبکه بهداشت و درمان جم در بازرسی‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد و تلاش خواهیم کرد که حقوق افراد تضییع نشود.

قاسمی عنوان کرد: شهروندان در صورت اعتراض نسبت به قیمت داروی دریافتی خود از داروخانه‌های سطح شهر، می‌توانند با مراجعه به شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم شکایت خود را اعلام کنند تا در اسرع وقت بررسی گردد.

وی عنوان کرد: از تمامی متصدیان داروخانه‌ها و همکاران آن‌ها به منظور ارائه خدمات دارویی تشکر می‌کنم و قطعا هیچ کاری بدون عیب و نقص نیست و امیدوارم در آینده نیز شاهد این موارد جزیی نباشیم.
متصدی داروخانه شبانه روزی جم در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در بدو تاسیس داروخانه شبانه‌روزی تمام تلاش بنده و مجموعه همکارانم خدمت‌دهی مناسب به مردم شهرستان جم بوده است و از انتقادات سازنده جهت بهبودی خدمات بهره برده و خواهیم برد.

آتوسا پیمانی افزود: درب اصلی داروخانه تا ساعت ۲:۳۰ الی ۳ بامداد بر روی مراجعه‌کنندگان باز است و فرد می‌تواند با در دست داشتن نسخه خود، داروهای مورد نیازش را از مسئول داروخانه دریافت کند.

وی ادامه داد: از ساعت ۳ بامداد با توجه به تعطیلی و خاموشی شهر و برخی مسائل امنیتی، مجبور هستیم درب اصلی داروخانه را ببندیم ولی چراغ های داخل داروخانه روشن و یک نفر جهت خدمت دهی به شهروندان در داروخانه مستقر است که با درب زدن فرد مراجعه کننده، دارو به وی تحویل داده می شود.

پیمانی اضافه کرد: در ضمن تابلوی نیز با عنوان داروخانه شبانه‌روزی است و لطفا درب بزنید نیز پس از بسته‌شدن درب اصلی بر روی شیشه داروخانه نصب می‌شود تا مراجعین مطلع شوند و خدمات به صورت ۲۴ ساعته به شهروندان جمی ارائه می‌گردد.

وی با بیان این که قیمت فروش داروها با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود، افزود: در خصوص فروش یک دارو خاص، بستگی به شرکت سازنده آن، قیمت‌های متفاوتی دارد و علاوه بر آن قیمت درج شده روی دارو و قیمت فروش آن نیز در برخی مواقع تفاوت دارند که خود باعث شده که خریدار احساس کند که دارو را با قیمت بالاتری خریداری کرده است.

مسئول داروخانه شبانه‌روزی دکتر پیمانی جم ادامه داد: از سوی دیگر تعرفه خدمات دارویی نیز بر روی قیمت داروهای نسخه افزوده می‌شود که نرخ آن از سوی سازمان غذا و دارو اعلام می‌شود و اگر فردی نسبت به قیمت داروهای دریافتی خود معترض بود می‌تواند به مسئول داروخانه مراجعه کند تا پس از بررسی اقدامات لازم انجام شود.کلمات کلیدی خبر : داروخانه شبانه روزی جم