پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 40629318 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3536556
کد خبر : 203084 تاریخ ثبت : 1397/3/22 11:48 نظرات تایید شده : 2
سازمان حمایت از مصرف کنندگان: بدون مجوز و غیرقانونی است

افزایش چراغ خاموش قیمت لبنیات

خلیج فارس: باید یادآور شد که قیمت شیرخام به عنوان تشکیل دهنده ۷۰ درصد از هزینه‌ تولید لبنیات ثبات بوده و تغییری نکرده است.

خلیج فارس: صنایع لبنی مانند گذشته و قبل از آنکه مجوز بگیرند، قیمت محصولات‌شان را افزایش داده‌اند. در این میان از دستگاه‌های نظارتی که فقط اعلام کرده‌اند "افزایش قیمت‌ها تخلف است"، برای برخورد خبری نیست و صنایع قیمت‌هایشان را به حالت قبل برنگردانده‌اند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در حالی که تنها زمزمه به روز رسانی قیمت مصوب لبنیات توسط سازمان حمایت از مصرف کننده شنیده می شد، برخی شرکت ها برای افزایش قیمت تعدادی از محصولات لبنی اقدام کرده اند و این افزایش قیمت از یک ماه پیش از شیر شروع شده و با این که قیمت شیر به هزار و 440 تومان رسیده است، اما زمزمه افزایش مجدد قیمت شیر به گوش می رسد و به گفته کسبه و بازاریان به احتمال زیاد قیمت جدید شیر این هفته اعلام خواهد شد.

یکی از لبنیات فروشان گفت: از یک ماه گذشته تاکنون با افزایش قیمت شیر به هزار و 440 تومان، قیمت پنیر 2 تا 5 و قیمت دوغ و ماست نیز 15تا 18 درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: به منظور فروش بیشتر ناگزیر حاشیه سود را به حداقل می رسانیم تا بتوانیم محصول بیشتری بفروشیم که این شرایط هم نتوانسته تغییری در وضعیت بازار ایجاد کند.

وی افزود: وقتی می خواهیم محصولی تهیه کنیم به قدری گران می شود که مشتری با تصور گران فروشی معترض می شود و چاره ای هم نداریم. وی تصریح کرد: قیمت ها به قدری زیاد و مشتری به قدری کم شده است که دیگر دخل و خرج‌مان همخوانی ندارد به طوری که دیگر توان پرداخت اجاره مغازه را هم نداریم.

به نوشته ایسنا، طبق اعلام این مسئول سازمان حمایت، افزایش قیمت محصولات لبنی طی روزهای گذشته بدون مجوز و غیرقانونی بوده و در این راستا با متخلفان برخورد کرده‌ایم.

اما با وجود این اظهارات و محرز شدن تخلف صنایع لبنی در خصوص افزایش بدون مجوز قیمت محصولات، نه تنها کارخانه‌ها قیمت‌های غیرقانونی خود را به حالت سابق باز نگردانده‌اند، بلکه در این زمینه از پاسخگویی و توضیح خودداری می‌کنند.

البته کارخانه‌های لبنی سابق بر این نیز همین رویه را داشته‌اند و ابتدا قیمت محصولات‌شان را بالا می‌بردند و پس از آن مجوزش را دریافت می‌کنند و تکرار تخلف آنها یعنی این‌که برخورد مناسبی با آنها طی ماه‌ها و سال‌های گذشته صورت نگرفته است.

همچنین باید یادآور شد که قیمت شیرخام به عنوان تشکیل دهنده ۷۰ درصد از هزینه‌ تولید لبنیات ثبات بوده و تغییری نکرده است.کلمات کلیدی خبر : لبنیات گرانی