پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1841419 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3021240
کد خبر : 203043 تاریخ ثبت : 1397/3/22 22:25 نظرات تایید شده : 0

تصاویر/ پوشش زنان انگلیس در 150 سال قبل

خلیج فارس: دورهٔ ویکتوریا یا دورهٔ ملکه ویکتوریا، که گاه‌به‌گاه دورهٔ ویکتوریایی هم گفته می‌شود، دورهٔ اوج انقلاب صنعتی در بریتانیا و اوج امپراتوری بریتانیا بود. پس از ویلیام چهارم، که خود جانشین جرج چهارم بود، در ۱۸۳۷، ملکه ویکتوریای ۱۸ساله به تخت نشست. دوران ۶۴سالهٔ سلطنت او در تاریخ انگلستان به «عصر ویکتوریا» شهرت دارد.

به گزارش «خلیج فارس» به گزارش عصر ایران؛ در عصر ویکتوریای انگلستان، جایگاه زنان در خانه بود. بر خلاف گذشته که آنها می‌توانستند با همسران یا برادران خود تجارت‌های خانوادگی داشته باشند، در این دوران نقش‌های جنسیتی به شدت پر رنگ شد. این موضوع در پوشش آنها کاملا آشکار است.

دامن‌های پر چین و پف دار از ویژگی های اصلی پوشش زنان در این دوره است و زنان برای پف بیشتر دامن خود تعداد بی‌شماری از زیر دامنی‌ها را می‌پوشیدند. به همین دلیل وزن لباس زنان به ۸ یا ۹ کیلو می‌رسید. علاقه به دامن های بزرگ در این دوران به حدی بود که گاهی اوقات برای پف بیشتر دامن اسکلتی بزرگ از استیل به نام کرینولین در زیر آن پوشیده می شد که شخص خود به تنهایی نمی‌توانست آن را به تن کند.

در این دوران پوشش زنان بیانگر جایگاه اجتماعی آنان بود و در میان طبقات اجتماعی مختلف تفاوت داشت. زنان طبقه اجتماعی بالا اغلب دامن‌هایی گلدوزی شده و دارای تزئینات می پوشیدند و زنان طبقه متوسط پوششی مشابه اما با تزئینات ارزان تر داشتند. در ادامه تصاویری از پوشش زنان در دوره ویکتوریا را می‌بینید.کلمات کلیدی خبر : زنان انگلیس