پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 44701800 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21946644
کد خبر : 202995 تاریخ ثبت : 1397/3/21 19:32 نظرات تایید شده : 2

راهکار دانشگاه آزاد خورموج برای کاهش هزینه‌ها

https://media.farsnews.com/Uploaded/Files/Images/1397/02/18/13970218000952_Test_PhotoH.jpgخلیج فارس: رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی خورموج گفت: در سال 1388 تقریبا 31 درصد سرمایه دانشگاه شامل هزینه های اداری و خدماتی می شد و امروز نزدیک به 10 سال است که هزینه‌های اداری دانشگاه به 9 درصد کاهش یافته است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ علیرضا چمکوری در جلسه تکریم و معارفه رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی خورموج اظهار داشت: اگر در هشت سال موفقیتی به دست آوردیم به خاطر تک تک کارکنانی است که خون دل خوردند و زحمت کشیدند.

وی افزود: امروز سربلند و رو سفید از عهده مسئوولیتی بسیار خطیر برآمدم و امیدوارم رضایت خداوند بزرگ در ابتدا و در مرحله بعد مقام عظمای ولایت و مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی فراهم کرده باشم.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد خورموج  تصریح کرد: چنانچه توفیقی حاصل شده پس از الطاف حق تعالی، حاصل اعتماد مسئوولین و حمایت های بی ریغ، صادقانه، مسئولانه، متحدانه و دلسوزانه ایشان بوده است.

چمکوری با اشاره به تحقق برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی خورموج یادآور شد: همه کارکنان  را با یک دید نگاه می کردم و مقاومت در برابر دادن امتیازات ویژه چه به صورت ویژه به کارکنان یا افراد سیاسی در شهرستان و با کرنش میانه‌ای نداشتم.

وی افزود: با فساد به جد برخورد کردم و اگر امروز مراسم تکریمی است و اگر از دید بعضی‌ها زود هنگام است ببینید از کجا نشات می‌گیرد ضمن این که فقط معتقد به تصمیم‌گیری اجرایی، اصل مشورت، تغییرات اصولی با حفظ کرامت انسان‌ها، ترویج اخلاق دینی و معیشت کارکنان بودم.

 چمکوری گفت: علم‌محور، برنامه‌محور و کارشناس‌محور در کنار پالایش و چابک‌سازی دانشگاه، توجه به جایگاه ائمه جمعه، جماعات و حوزه‌های علیمه و توجه بنیادین به امر پژوهش داشتم و دغدغه های مسئوولین ارشد دانشگاه را هیچ وقت فراموش نکردم و به نقش سازنده اصحاب رسانه ایمان  داشتم.

وی اضافه کرد: در سال 1389 مسئوولیت دانشگاه خورموج را برعهده گرفتم، عمده کارکنان با نگرانی و دلواپسی کار خود را انجام می‌دادند و نخستین کار آرامش را به دانشگاه برگرداندم که در این زمینه وقت و سلامت خود را گذاشتم و هزینه‌های زیادی دادم و کسی به اندازه من در بین روسای دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان بوشهر راهی دادگاه‌ها و محاکم قضایی نشده است ولی ذره‌ای از مسائل دانشگاه و اهدافی که داشتم پا پس نگذاشتم.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی خورموج بیان کرد: در سال 1388 تقریبا 31 درصد سرمایه دانشگاه شامل هزینه های اداری و خدماتی می شد و امروز نزدیک به 10 سال است که هزینه‌های اداری و خدماتی دانشگاه به 9 درصد کاهش یافته است.

وی بیان کرد: 90 درصد شهریه‌های دانشجویان صرف حقوق و دستمزد کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی خورموج می‌شود اما آمدیم و زمین کشاورزی دانشگاه به مساحت 28 هکتار تسطیح و آن را به روش آبیاری تحت فشار مجهز نموده و آن را سالانه اجاره دادیم و پس از اخذ مجوز اقدام به راه‌اندازی گلخانه کردیم.

چمکوری با اشاره به جایگاه حوزه پژوهش دراین واحد دانشگاهی اضافه کرد: برای نخستین بار صندوق پژوهشی در این واحد راه‌اندازی کردیم و سال گذشته برای دومین سال پیاپی با وجود مشکلات مالی، 100 درصد بودجه مالی پژوهشی جذب شد.

وی افزود: تا به حال 14 طرح پژوهشی در این دانشگاه به اتمام رسیده و هزینه‌های آنها به اساتید پرداخت شده است این در حالی است که تا سال  1389 فقط یک طرح پژوهشی نیمه تمام در دانشگاه وجود داشت.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی خورموج  ادامه داد: زمانی که این واحد را بر عهده گرفتم تعداد 400 فقره مدرک تحصیلی صادر نشده وجود داشت که ظرف دو ماه با همکاری واحد بوشهر موفق شدیم تمام این مدارک را به اتمام برسانیم و اگر امروز کسی به دانشگاه مراجعه و هیچ گونه بدهی مالی نداشته باشد یک‌روزه گواهی موقت دریافت می کند.

چمکوری گفت: به خاطر مسائل شخصی در دو سال اخیر، شاهد ایجاد یک سری غرض‌ورزی و سیاه‌نمایی‌هایی در دانشگاه آزاد خورموج  بودیم که حقیقت آن برای مردم روشن شده است.