پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/21 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1842179 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/02/14 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3021998
کد خبر : 202673 تاریخ ثبت : 1397/3/19 12:21 نظرات تایید شده : 17
شنیدنی‎‏های هفتگی «خلیج‌فارس»؛

تاخیر در معارفه یک مدیرکل به دلیل اعتراض نماینده مجلس/ تغییر ساعت کار ادارات استان/ خبرهایی انتخاباتی از مجلس یازدهم

اعتراض نماینده اصولگرا به حقوق افراشته، رکاب زنی دوچرخه سوار عسلویه ای تا روسیه، اعتراض حامیان دولت در تنگستان به انتصابات اخیر و انتقاد رییس شورای شهر خارگ از سنگ اندازی مدیرعامل آبفا استان برخی از شنیدنی های هفتگی «خلیج فارس» می باشد.

خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • یکی از نمایندگان اصولگرا به افراشته معاون اجرایی مجلس اعتراض کرده است. ابطحي نماینده خمینی شهر با بیان اینکه ما در جریان خرج و مخارج مجلس نیستم، اظهارات داشت: مثلا ما نمي‌دانيم علی افراشته چقدر حقوق مي‌گيرد. وی ادامه داد: درخواست تفحص از مجلس، از خبرگزاري خانه ملت گرفته تا مرکز پژوهش‌ها را شامل مي‌شود. مي‌خواهيم بدانيم آيا مناقصه‌ها حسب قانون انجام مي‌شود. شنيده‌ايم که چند پيمانکار خاص طرف قرارداد مجلس هستند. اينها بحث مالي است که بايد پيگيري شود.
 • با وجود آنکه دو هفته پیش حکم عبدالمجید دراهکی به عنوان مدیرکل جدید فنی و حرفه ای استان بوشهر صادر شد، ولی هنوز معارفه وی برگزار نگردیده است. گویا مخالفت خدری نماینده بوشهر در مجلس با این گزینه، باعث شده سازمان مرکزی برای برگزاری مراسم معارفه دست نگه دارد. ظاهرا 3 کارته بودن علی ربیعی وزیر کار در مجلس باعث شده مدیران زیرمجموعه این وزارتخانه نیز در تعامل با نمایندگان دست به عصا بوده و این موضوع در انتصابات و تصمیمات استانی اعمال نمایند تا نمایندگان را ناراضی نکنند!
 • آمارها نشان می‌دهد بازدید از کانالهای تلگرامی که پس از فیلتر آن در اوایل اردیبهشت تا حدودی کاهش پیدا کرده بود، دوباره افزایش یافته و حضور مردم در تلگرام مانند زمانی شده که این پیام رسان فیلتر نبوده است!
 •  شنیده شده اعتمادی خواه عضو علی البدل انتخابات شورای شهر آبدان، بعنوان جایگزین مرحوم رشیدی فرد به فرمانداری معرفی شده تا در این هفته معارفه وی بعنوان عضو اصلی شورا برگزار شود. رشیدی فرد که طی همه 5 دوره انتخابات شوراها به عنوان نفر اول در آبدان برگزیده شد، هفته گذشته و بعد از یک دوره طولانی تحمل بیماری سرطان درگذشت.
 • خطر بازگشت بیماری گواتر با مصرف «نمک‌ دریا» وجود دارد. مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت می گوید: تبلیغات گسترده استفاده از نمک‌های تقلبی با عنوان نمک دریا، برنامه کشوری مبارزه با اختلالات تیروئید را تهدید می‌کند. به گفته وی، نمک‌های غیراستاندارد را افراد سودجو به‌‌صورت زیرپله‌ای، زیرزمینی و قاچاقی تهیه و با تبلیغات گمراه‌کننده و هزینه‌ای گران‌تر عرضه می‌كنند و از سوی وزارت بهداشت هم این نمک ها قابل تایید نیست.
 • با وجود افزایش جمعیت و نیاز بیشتر به آب، سهمیه دشتستان از خط آبرسانی کازرون بیشتر نشده و حتی با توجه به خشکسالی و کاهش آب دهی چشمه ساسان و چاههای کازرون، میزان آب ورودی به دشتستان نوسان داشته است. طی هفته گذشته نیز روند توزیع یک روز در میان آب در این شهرستان خصوصا شهر برازجان دچار اختلال گردیده و بعضا برخی مناطق تا 3 روز بی آبی را تجربه کرده اند.
 • محمود دریایی، دوچرخه سوار اهل عسلویه که برای حمایت از تیم ملی از عسلویه تا مسکو را رکاب می زند وارد شهر سوچی (جنوب روسیه) شد. شهرداری عسلویه حامی این طرح است.

 • مديرعامل شركت آب منطقه اي اصفهان گفته: طرح انتقال آب از خليج فارس براي مصارف آشاميدني مردم در فلات مركزي ازجمله استان اصفهان در دستور كار جدي وزارت نيروست.
 • آتش‌نشانی مرکز استان بوشهر پله نجات در ارتفاع ندارد و در آتش سوزی اخیر در شهرک نیایش برای نجات مادر و دختربچه، اینگونه پله را روی خودرو گذاشته‌اند. آیا شورای شهر و شهرداری از خواب بیدار می‌شوند؟

 • این هم واکنش خدری نماینده بوشهر، دیلم و گناوه در خصوص خبر جذب غیربومی ها در شرکت نفت گوره که در محدوده حوزه انتخابیه وی قرار دارند.

 • انتصابات اخیر در شهرستان تنگستان انتقاداتی در میان حامیان دولت در پی داشته، طوری که به گفته آنها، رییس جدید ارشاد شهرستان از فعالین ستاد انتخاباتی قالیباف در دشتستان می باشد. در همین زمینه، محسن قاسمی زاده، فعال سیاسی اصلاح طلب و عضو شورای شهر اهرم طی یادداشتی نوشته: وقتی تنگستان ۴ ماه فرماندار ندارد نتیجه آن همین است که بعضا انتصابات مدیران شهرستان بدون هماهنگی فرمانداری صورت می گیرد.
 • مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش وصادرات آبزیان با بیان اینکه شناورهای چینی باید در عمق 200 متر و در آبهای بین المللی صید کنند اما متاسفانه این شناورها اکثرا قادر به این کار نبودند و در آبهای ساحلی به دنبال ماهی های تجاری گشتند و زندگی صیادان خلیج فارس را مختل کردند گفت: صیادان هرمزگانی چندین بار اعتراض و تحصن کردند که به دستور استاندار فعلی هرمزگان این شناورها مدتی در اسکله بندرعباس پهلو گرفتند و اجازه صید نداشتند اما این روند متوقف نشد.
 • این هم تبریک اینستاگرامی نبی الله دهقانی گزینه پیشین شورا برای شهرداری بوشهر به یونس خسروانی شهردار جدید.

 • شماری از نیروهای شرکت پیمانکاری حراست پالایشگاه سوم پارس جنوبی می گویند: برای سومین بار متوالی و برای دو ماه دیگر قراردادشان تمدید شده است! این در حالی است که قرارداد شرکت مذکور در دی ماه ٩۶ پایان یافته بود و طبق قانون، شرکت فوق می بایست نسبت به عقد قرارداد جدید با افزایش حقوق و مزایا اقدام می کرد، در حالیکه در این تمدید قراردادهای متوالی چنین چیزی لحاظ نشده است، در حالی که افزایش تورم سفره کارگران را روز به روز کوچک تر کرده است.
 • خبر می رسد ساعت کار ادارات دولتی استان بوشهر در هفته جاری تغییر می کند. براین اساس، ساعت شروع کار ادارات تا آخر شهریورماه سال جاری، از ساعت 6:30 الی 13:30 می شود.
 • پارس جنوبی جم در حالی وارد فصل نقل و انتقالات لیگ برتر شده که مجددابازیکنانی که تا امروز جذب کرده با قراردادهای یکساله می باشد، موضوعی که باعث می شود همانند شرایط پایان لیگ که اغلب بازیکنانش را از دست داده، مجددا این تیم به سکوی پرتاب چهره های مستعد مبدل گردد.
 • مالک باشگاه مشکی پوشان مشهد که امسال به لیگ آزادگان سقوط کرده، گفته: مشتریان بوشهری و مازندرانی برای مشکی پوشان وجود دارد. این خبر نگاهها را به سمت ایرانجوان بوشهر می برد که امسال به لیگ دو سقوط کرده، اما باید دید چنین اظهارنظری بازار گرمی مسئولان تیم مشهدی است یا رنگ و روی واقعیت به خود می گیرد؟
 • شنیده می شود باتوجه به تقارن ایام ماه رمضان با اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹، احتمال اینکه دور اول انتخابات مجلس یازدهم در بهمن ماه ۱۳۹۸ و دور دوم در فروردین ماه ۱۳۹۹ برگزار شود بسیار زیاد است.
 • براین اساس، احتمالا زمان ثبت نام کاندیداهای یازدهمین دوره مجلس در آبان ماه ۱۳۹۸ می باشد و طبق این زمانبندی، استعفای مدیران، استانداران و شهرداران متقاضی کاندیداتوری باید در اردیبهشت ماه سال آینده (6 ماه قبل از نام نویسی) رقم بخورد.
 • دادستان بوشهر در تشریح آخرین وضعیت پرونده مضاربه صوری گفت: پرونده پس از صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست در دادگاه انقلاب در حال رسیدگی است. به گفته علی حسن پور، قرار مجرمیت به تعداد ۱۰۹۳ صفحه در پرونده مضاربه صوری صادر شده، ضمن اینکه ۲۷۶ نفر از متهمان شناسایی شده اند که برای ۷۰ نفر از آنها با توجه به اینکه کل وجوه تحویل شده را عودت و به حساب مالباختگان برگردانده اند، قرار منع تعقیب صادر شد.
 • هفته پیش نشست شورای شهر برازجان در خصوص 66 سوال از شهردار برازجان برگزار شد که برآیند آن از همراهی 4 عضو با شهردار حکایت داشته و روند استیضاح را برای 3 عضو دیگر دشوار می سازد.
 • درپی انتقادات مطرح شده پیرامون تسطیح برخی مناطق ساحلی شهر دیلم خصوصا خور دختر که نهال حرا در آن کاشته شده، با دستور سرپرست فرمانداری دیلم، خاکریزی در ساحل ممنوع اعلام شد تا بررسی کامل تری شود.
 • با خبر شدیم هفته نامه چشم انداز جنوب پس از 14 سال فعالیت، به دلیل مشکلات مالی از انتشار بازایستاد. طی ماههای اخیر نیز حدود 15 نشریه محلی استان به دلیل ناتوانی در انتشار منظم، سلب امتیاز شدند.
 • رئیس شورای اسلامی شهر خارگ با بیان اینکه آبفا یکی از اساسی‌ترین نیازها و خواسته‌های به حق اهالی شریف خارگ است گفت: دو جلسه با مدیرعامل آبفای کشور و دو جلسه با وزیر نیرو در تهران داشته‌ایم اما متاسفانه بدلیل کارشکنی و کم لطفی و اطلاعات غلط و انحرافی آقای یاکیده مدیرعامل آبفا استان که به وزارت ارائه داده، مشکل اهالی خارگ در حوزه آبفا هنوز پابرجا است. وی ادامه داد: پروژه تصفیه خانه و شبکه فاضلاب که بالغ بر هشت میلیارد تومان توسط شرکت نفت هزینه در بر داشته است در حال نابودی و ‌هدررفت بیت المال است.
 • مدیرعامل صندوق توسعه فارس گفته: 80 درصد صادرات این استان از استان های جنوبی و به کام آنها می باشد.
 • اخذ عوارض توسط یکی از اپراتورهای فعال در بندر بوشهر با اعتراض فعالان صادراتی مواجه گردیده و در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، استاندار بر غیرقانونی بودن این عوارض تاکید و به اداره بندر دستور ممانعت از ادامه این وضعیت شده است.