پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48457688 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25692707
کد خبر : 200412 تاریخ ثبت : 1397/3/3 12:31 نظرات تایید شده : 0

دختر اسکریپال: امیدوارم به روسیه بازگردم

http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1397/3/3/853099_115.jpgخلیج فارس: دختر سرگئی اسکریپال در اولین حضور رسانه‌ای بعد از حادثه سالزبری اعلام کرد، او بسیار خوش شانس است که بعد از حمله اخیر زنده مانده است.

به گزارش نخلیج فارس» به نقل از عصر ایران؛ یولیا اسکریپال و پدرش سرگئی در شهر سالزبری انگلیس در چهارم ماه مارس مورد حمله قرار گرفتند.

وی اعلام کرد: زندگی‌ام بالا و پایین و دچار نوسان شده است. او امیدار است که در آینده به روسیه بازگردد.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش از پیشنهاد کمک سفارت روسیه قدردانی کرد اما در عین حال گفت که او و پدرش در حال حاضر نمی‌خواهند از چنین کمکی برخوردار شوند.

همچنین او اعلام کرد که هر دوی آنها خوش شانس بودند که توانستند از ترور جان سالم به در ببرند.

وی گفت: من نمی‌خواهم جزئیات درمان را اعلام کنم، اما طول درمان من بسیار کند و بسیار دردناک است. او در گفت‌وگو با رویترز اعلام کرد، روند درمان ادامه دارد و این روند طولانی است.

یولیا افزود، تا زمان بهبودی کامل پدرش از او مراقبت خواهد کرد و از رسانه‌ها خواست که زندگی خصوصی او و پدرش را مورد احترام قرار دهند.

وی گفت، هیچ کس حق ندارد به اسم او و پدرش صحبتی بکند.

همچنین ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: روسیه به طور مداوم تلاش می‌کند که با دختر اسکریپال ارتباط برقرار کرده و اطلاعات را به صورت مستقیم از منبع دریافت کند.

وی ادامه داد: ما می‌خواهیم یولیا اسکریپال بداند که حتی یک روز وجود ندارد که وزارت خارجه و سفارت روسیه در لندن برای ارتباط با وی تلاش نکرده باشند. هدف نهایی ما این است که بدانیم او با زور و به اجبار در این کشور مانده است و یا نه.

با وجود اتهامات مطرح شده مبنی بر دخالت روسیه در مسمومیت پدر و دختر روسی، مسکو این اتهامات را رد کرده است.

از سوی دیگر سفارت روسیه در انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: انگلیس باید به ما این فرصت را بدهد که به طور مستقل با یولیا ارتباط برقرار کرده و مطمئن شویم که او به خواست خود در این کشور می‌ماند و تحت فشار صحبت نمی‌کند.

براساس این بیانیه، سفارت روسیه از بهبود و زنده ماندن اسکریپال اظهار خشنودی کرده است.

در این بیانیه آمده است: این ویدئو بار دیگر نگرانی‌های ما را مبنی بر اینکه او در شرایطی سخت به اجبار نگه داشته می‌شود، تقویت می‌کند. به نظر می‌رسد نامه منتشر شده منتسب به یولیا اسکریپال توسط یک انگلیسی اصل نوشته شده است. دست نوشته‌های یولیا در انگلیس این موضوع را تایید می‌کند. با تمام احترامی که به امنیت و حریم خصوصی یولیا قائل هستیم این ویدئو مقامات انگلیس را از تعهداتشان تحت کنوانسیون‌های بین‌المللی و کنسولی مبرا نمی‌کند. انگلیس باید این فرصت را به ما بدهد تا به طور مستقیم ارتباط برقرار کنیم.کلمات کلیدی خبر : سرگئی اسکریپال روسیه