پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/09/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8265565 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 37070275
کد خبر : 199200 تاریخ ثبت : 1397/2/26 18:20 نظرات تایید شده : 0

گران‌ترین نقاشی تاریخ حراجی ساتبی+عکس

خلیج فارس: یک نقاشی از «آمادئو مودیلیانی» عنوان گران‌ترین اثر هنری فروخته شده در تاریخ ۲۷۴ ساله حراجی ساتبی را به خود اختصاص داد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ در حراجی آثار امپرسیونیسم و مدرن حراجی ساتبی در نیویورک، یکی نقاشی اثر «آمادئو مودیلیانی» نقاش و مجسمه نامدار ایتالیایی به قیمت ۱۵۷ میلیون دلار فروخته شد تا چهارمین اثر گران قیمت فروخته شده در یک حراجی آثار هنری نام گیرد.

گران‌ترین نقاشی تاریخ حراجی ساتبی

این نقاشی در سال ۱۹۱۷ میلادی توسط «مودیلیانی» کشیده شده است و پیش از آغاز حراجی قیمت ۱۵۰ میلیون دلار برای آن برآورده شده بود. این نقاشی در سال ۲۰۰۳ میلادی ۲۶.۹ میلیون دلار فروخته شده بود و حالا پس از ۱۴ سال با قیمت شش برابر بیشتر فروخته شده است.

همچنین این نقاشی رنگ روغن گران‌ترین اثری است که در طول تاریخ ۲۷۴ ساله حراجی ساتبی فروخته شده است، با این وجود هنوز با شکستن رکورد گران‌ترین اثر هنری تاریخ فاصله زیادی دارد. سال گذشته نقاشی «سالوادور موندی» اثر «لئوناردو داوینچی» در حراجی رقیب کریستیز پس از یک رقابت داغ در میان خریداران به قیمت ۴۵۰.۳ میلیون دلار فروخته شد.

در حراجی آثار امپرسیونیسم و مدرن حراجی ساتبی در نیویورک در مجموع آثار هنری به ارزش ۳۱۸.۳ میلیون دلار فروخته شد که ۸۳ درصد نسبت به فروش ۱۷۳.۸ میلیون دلار سال گذشته رشد داشته است.کلمات کلیدی خبر : نقاشی نقاشی گران حراجی