پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41114912
کد خبر : 199109 تاریخ ثبت : 1397/2/26 10:04 نظرات تایید شده : 0

هشدار کره شمالی به احتمال لغو دیدار دوجانبه با ترامپ

خلیج فارس: کره شمالی هشدار داد این کشور اشتیاق زیادی برای برگزاری دیدار دوجانبه سران آمریکا و کره شمالی ندارد و ممکن است در اثر زیاده خواهی های آمریکا این دیدار را لغو کند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل ازعصرایران؛ دولت کره شمالی روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای در واکنش به درخواست‌های یکجانبه آمریکا درباره خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی هشدار داده که ممکن است دیدار دوجانبه سران دو کشور را لغو کند.هشدار کره شمالی به احتمال لغو دیدار دوجانبه با ترامپ

در این بیانیه که در خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر شده، تاکید شده: اگر آمریکا بخواهد به صورت یکجانبه بر درخواست‌های خود مبنی بر خلع سلاح اتمی کره شمالی پافشاری کند، پیونگ یانگ اشتیاقی برای دیدار دوجانبه سران دو کشور نخواهد شد.

پیونگ یانگ تاکید کرده این کشور به هیچ‌وجه حاضر به خلع سلاح اتمی یکجانبه در ازای دریافت امتیازها و کمک‌های اقتصادی از آمریکا نخواهد شد.

"کیم کایه گوان" معاون اول وزارت امور خارجه کره شمالی در مطلبی که در خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر کرده هشدار داده:" اگر دولت ترامپ واقعا  متعهد به بهبود روابط با پیونگ یانگ باشد، آنها پاسخ شایسته‌ای دریافت خواهند، اما اگر آنها سعی کنند ما را به  گوشه رینگ برده و خلع سلاح هسته‌ای یکجانبه‌ای را به ما تحمیل کنند، ما علاقه ای به برگزاری چنین مذاکراتی نخواهیم داشت و برنامه دیدار آینده سران دو کشور باید مجددا بازبینی شود."  

بر اساس توافق انجام شده دیدار ترامپ با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی قرار است در 22 ماه خرداد آینده در سنگاپور برگزار شود.

در روزهای گذشته برخی مقامات کابینه ترامپ انتظارات و درخواست‌هایی را از نتیجه این دیدار مطرح کرده‌اند که به نظر می‌رسد مقامات پیونگ یانگ را عصبانی کرده است؛برای مثال "جان بولتون" مشاور امنیت ملی ترامپ در این باره خواستار ارسال سلاح‌های هسته‌ای کره شمالی به آمریکا شده است.

علاوه بر این هشدار جدی دولت پیونگ یانگ، دولت کره شمالی همچنین در واکنش به برگزاری رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی، ملاقات دوجانبه سطح بالای مقامات خود با کره جنوبی را که برای چهارشنبه – امروز- برنامه‌ریزی شده بود، لغو کرده است.

کره شمالی با تحریک‌آمیز خواندن این رزمایش، برنامه این ملاقات را لغو کرده است.

 کلمات کلیدی خبر : کره شمالی ترامپ