پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34594034 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41365525
کد خبر : 198819 تاریخ ثبت : 1397/2/24 13:44 نظرات تایید شده : 0

درخواست شرکت برق: ادارات ساعت 13 تعطیل شود

خلیج فارس: مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر گفت: 15 درصد از تولید برق کشور از نیروگاه برقی آبی است که پیش‌بینی می‌شود با توجه به کاهش آب پشت سدها، شاهد کمبود تولید 5 هزار مگاوات برق در سطح کشور باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر،  امرالله پاراد ظهر امروز در دومین جلسه شورای اداری استان بوشهر در سال جاری اظهار داشت: 15 درصد از تولید برق کشور از نیروگاه برقی آبی است که پیش‌بینی می‌شود با توجه به کاهش آب پشت سدها، شاهد کمبود تولید 5 هزار مگاوات برق در سطح کشور باشیم.

 وی افزود: در صورت عدم مدیریت صحیح مصرف، امکان قطعی با برنامه برق کاهش در سطح کشور و از استان بوشهر باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر تصریح کرد: حدود 70 درصد مصرف برق در  استان بوشهر در بخش خانگی، 15 درصد اداری، سه درصد کشاورزی و هشت درصد در بخش صنعت است که در بخش خانگی با توجه به مصرف عمده کولرهای گازی از شهروندان می‌خواهیم در این زمینه توجه جدی داشته باشند.

پاراد بیان کرد: 6 ماه از فصل سال در استان بوشهر در پیک بار مصرف قرار دارد که با توجه به این که 75 درصد سهم پیک بار به وسائل سرمایشی تعلق دارد، استفاده از یک کولر گازی در زمان پیک بار می تواند به طرز وسیعی از مصرف برق و کاهش بار شبکه بکاهد.

وی یادآور شد: حداکثر بار شبکه در سطح استان بوشهر به شکل روزانه در ساعت 3 بعد از ظهر و کمترین آن در ساعات 8 صبح و 8 بعد از ظهر است اما پیک کلی بار در این استان از ساعت یک تا سه بعد از ظهر ثبت شده است.

 مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر عنوان کرد: بر اساس آمارهای موجود، در سال گذشته  شاهد افزایش 7 درصدی پیک بار نسبت به سال 95 داشتیم و انتظار می‌رود در سال جدید این آمار افزایش بیشتری داشته باشد.

 پاراد یادآور شد: در سال گذشته با تغییر ساعات اداری موفق به کاهش 50 تا 70 مگاواتی برق شدیم و امسال نیز برنامه‌ای توسط وزارت نیرو به دولت ارایه شده که در صورت تصویب، ادارات تا ساعت سیزده اقدام به فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: البته سال گذشته بانک‌ها همراهی نکردند و انتظار می‌رود در برنامه امسال، بانک‌ها نیز پای کار قرار گیرند.

 مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر بیان کرد: در صورت موافقت استانداری بوشهر،  با استفاده از اکیپ‌های ویژه اگر اداراتی همکاری نکنند برق آنها را قطع خواهیم کرد و اگر هم چاه‌های برق، مزارع پرورش میگو و مشترکین صنعتی در ساعات پیک اقدام به کاهش مصرف نکنند برق آنها نیز مشمول قطع برق خواهد شد.کلمات کلیدی خبر : برق