پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34552931 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41324459
کد خبر : 198586 تاریخ ثبت : 1397/2/23 07:47 نظرات تایید شده : 20
در آستانه بررسی بهارستان؛

تصویب منطقه آزاد بوشهر نیازمند رای دو سوم+ یک نماینده مجلس

خلیج فارس: در مجلس نهم دو بار لایحه مناطق آزاد جدید از جمله بوشهر مطرح و به دلیل آنکه رای دو سوم به علاوه یم نماینده را کسب نکرد، رد شد.

خلیج فارس: لایحه پیشنهادی دولت برای تاسیس 8 منطقه آزاد تجاری-اقتصادی (از جمله بوشهر) در شرایطی منتظر ارسال به صحن علنی مجلس می باشد که تصویب آن نیازمند رای دو سوم به علاوه یک نماینده است.

به گزارش«خلیج فارس»؛ در شرایطی که تصویب لوایح و طرح ها در مجلس عمدتا با رای نصف به علاوه یک نماینده حاضر در جلسه صورت می گیرد، اما مواردی که تصویب آن بار مالی بر دوش دولت می گذارد یا مغیر برنامه های توسعه 5 ساله ارزیابی می گردد، نیازمند موافقت دو سوم به علاوه یک نماینده مجلس است.

البته درخصوص میزان رای موافق برای تصویب مناطق آزاد جدید اختلاف نظر و تفسیرهای متفاوتی میان مجلسی ها وجود داشته، ولی طبق آنچه رییس کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید: اداره قوانین پارلمان نظر داده که تصویب لایحه مناطق آزاد به دلیل بار هزینه ای که دارد و بخشودگی مالیات و عوارض دولتی، با رای دو سوم به علاوه یک نماینده مصوب می گردد.

پورابراهیمی افزود: با هماهنگی‌هایی که با مرکز پژوهش‌های مجلس و سایر دستگاه‌ها داشتیم ابهامات موجود در خصوص مناطق آزاد برطرف شده و مناطق ویژه جدید هم طی هفته جاری هم که با این لایحه توسط دولت ارسال شده نهایی می گردد تا حداکثر طی یک ماه شاهد مطرح شدن لایحه مذکور در صحن علنی مجلس باشیم.

گزارش «خلیج فارس» می افزاید: آذرماه 94 و در دوره مجلس نهم، دو بار لایحه مناطق آزاد جدید از جمله بوشهر مطرح و به دلیل آنکه رای دو سوم به علاوه یک نماینده را کسب نکرد، رد شد.

اکنون باید منتظر ماند و دید فضای مجلس کنونی نسبت به این لایحه چگونه است و آیا بهارستان نشینان این بار به آن روی خوش نشان می دهند یا خیر؟