پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34595231 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41366722
کد خبر : 198464 تاریخ ثبت : 1397/2/22 11:17 نظرات تایید شده : 2

غلظت گردوخاک در استان به ۴ برابر حد مجاز رسید

خلیج فارس: کارشناس مسئول پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: میزان غلظت گرد و خاک در برخی مناطق استان بوشهر به حدود چهار برابر حد مجاز رسید.

به گزارش «خلیج فارس»؛ علیرضا مصلحیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر از افزایش میزان ریزگردها در آسمان استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: امروز شاهد افزایش میزان گرد و غبار در استان بوشهر هستیم که در برخی مناطق غلظت آن به سه تا چهار برابر حد مجاز رسیده است.

وی اضافه کرد: در شهر برازجان صبح امروز میزان آلودگی ناشی از گرد و خاک به ۵۷۹ میکروگرم بر مترمکعب رسیده است که معادل حدود چهار برابر(۳.۸۶ برابر) حد مجاز است.

کارشناس مسئول پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: در شهر بوشهر نیز در همین ساعت میزان آلودگی ناشی از گرد و خاک به ۵۰۰ میکروگرم بر مترمکعب (۳.۳۳ برابر حد مجاز) رسید.

مصلحیان خاطرنشان کرد: اگر میزان ریزگردها زیر ۵۰ میکروگرم بر مترمکعب باشد هوا پاک است و آلودگی هوا بین ۵۰ تا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب نشان‌دهنده سالمی هوا است.

کارشناس مسئول پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر ادامه داد: آلایندگی هوا بین ۱۵۵ تا ۲۵۳ میکروگرم بر مترمکعب برای گروه‌های حساس ناسالم است.

وی افزود: میزان آلودگی بین ۲۵۴ تا ۳۵۴ میکروگرم بر مترمکعب ناسالم است و میزان آلودگی هوا ناشی از ریزگردها بین ۳۵۵ تا ۴۲۴ میکروگرم بر مترمکعب نشان‌دهنده ناسالمی هوا است و آلودگی هوا اگر از ۴۲۵ میکروگرم برمترمکعب فراتر رود، هوا در شرایط خطرناک یا هشدار قرار دارد.