پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34597759 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41369249
کد خبر : 198279 تاریخ ثبت : 1397/2/20 20:40 نظرات تایید شده : 3

ساخت سدهای استان تسریع شود

خلیج فارس: رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه مهم ترین چالش این استان موضوع کم آبی است باید روند ساخت سدهای این استان تسریع شود.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ محمد باقر سعادت روز پنجشنبه در نشست با مدیران دستگاه های اجرایی استان بوشهر افزود: باهوش، باغان، دشت پلنگی و دالکی از جمله سدهایی است که با ساخت آنها مشکل کم آبی استان آینده حل می شود به همین دلیل تامین اعبتار مورد نیاز احداث آنها ضروری است.

وی بیان کرد: بیش از 90 درصد آب آشامیدنی استان بوشهر از خارج از این استان تامین می شود و این امر ایجاب می کند که در ایجاد منابع جدید تامین آب در استان اهتمام جدی داشته باشیم.

http://img8.irna.ir/1397/13970220/82911237/n82911237-72331819.jpg

سعادت ادامه داد: بیکاری پس از کم آبی دومین چالش استان بوشهر است این در حالی است که ظرفیت های قابل توجهی همچون نیروگاه اتمی و پارس جنوبی با ظرفیت ایجاد 60 هزار فرصت شغلی در این استان وجود دارد. وی بیان کرد: در پارس جنوبی برخلاف سایر نقاط کشور که عمده اشتغال آن برای بومی ها رقم می خورد، برای نیروهای غیربومی بیشترین فرصت های شغلی این منطقه را در اختیار دارند که وضعیت برای مردم میزبان این صنایع قابل پذیرش نیست.

نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با مشکلات حوزه درمان استان بوشهر گفت: تنها بیمارستان قلب استان بوشهر اکنون در یک درمانگاه فعالیت دارد.

سعادت ادامه داد: در ارتباط با زیرساخت های جاده ای نیز بهسازی و تعریض محور دالکی-کنارتخته ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی افزود: حجم بالای ترددها و تلفات جانی ایجاب می کند تعریض این مسیر در دستور کار جدی مسئولان ذیربط قرار گیرد.

سعادت اظهار داشت: همچنین راه دالکی - آبپخش- سعدآباد از جمله جاده های دسترسی شهرستان دشتستان است که به تعریض نیاز دارد.

وی ادامه داد: بخش های ارم و بوشکان شهرستان دشتستان که تنها راه امرار و معاش آنها کشاورزی و دامپروری است با مشکلات زیادی از جمله نداشتن راه دسترسی مناسب دست و پنجه نرم می کنند.

سعادت در ارتباط با بودجه یکهزار و 30 میلیارد ریالی نمایندگان استان درمجلس شورای اسلامی گفت: با اجماع خوبی که در این حوزه با همراهی نمایندگان استان صورت گرفت کل این اعتبار به طرح احداث راه آهن بوشهر-شیراز اختصاص یافت.

وی ادامه داد: امیدواریم با توجه به تامین فاینانس خارجی این طرح در آینده نزدیک عملیات اجرایی آن از سرگرفته شود.

سعادت افزود: با توجه به اینکه شبکه ریلی و اتصال آن به بنادر به عنوان محور اصلی حمل ونقل است اتصال راه آهن شیراز به بوشهر حائز اهمیت بسیار زیادی است.