پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4373295 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9511386
کد خبر : 198260 تاریخ ثبت : 1397/2/20 15:50 نظرات تایید شده : 0

آلمان و انگلیس ایران را محکوم کردند/ نگرانی روسیه و فرانسه

خلیج فارس: به دنبال درگیری های نظامی در سوریه  فرانسه و روسیه  ایران و رژیم اسرائیل را به خویشتن‌داری فراخواندند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فرارو؛ در شامگاه چهارشنبه و بامداد پنج‌شنبه نیروهای ارتش سوریه و اسرائیل مواضع یکدیگر را مورد هدف قرار دادند. در حالی که دولت سوریه می‌گوید حملاتش در پاسخ به خمپاره‌های ارسالی اسرائيل بوده، تل آویو مدعی است این نیروهای سپاه قدس ایران بودند که از درون خاک سوریه با راکت به بلندی‌های جولان که در کنترل اسرائيل قرار دارد حمله کرده‌اند.

رئیس جمهوری فرانسه از ایران و اسرائیل خواست تا از «تشدید تنش» پرهیز کنند. دفتر ریاست جمهوری فرانسه با اعلام خبر در بیانیه‌ای که صبح پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت منتشر شد اعلام کرد امانوئل ماکرون مرتبا در جریان حملات ایران به مواضع اسرائیل در جولان و حملات اسرائیل به پایگاه‌های ایران در سوریه قرار گرفته است.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه همچنین اعلام کرد امانوئل ماکرون امروز در شهر آخن آلمان با آنگلا مرکل، صدر اعظم این کشور دیدار و در مورد تنش اخیر میان ایران و اسرائیل گفتگو خواهد کرد. این دیدار به مناسبت اهدای یک جایزه اروپایی از قبل برنامه‌ریزی شده بوده است.

معاون وزیر خارجه روسیه نیز از تشدید تنش نظامی بین ایران و اسرائیل ابراز نگرانی کرد. خبرگزاری تاس روسیه روز پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت به نقل از میخائیل بوگدانوف نوشت:«وضعیت بسیار نگران‌کننده است. باید در جهت کاهش تنش اقداماتی صورت گیرد.»

از سوی دیگر خبرگزاری اینترفاکس روسیه به نقل از معاون دیگر وزیر خارجه این کشور، سرگئی ریابکف نوشت: « روسیه با وجود تصمیم آمریکا برای ترک توافق هسته‌ای و وضع تحریم های جدید علیه ایران، قاطعانه متعهد به ادامه رابطه مسکو با تهران و عمیق‌تر کردن آن است.»

واکنش بریتانیا و المان

اما دولت آلمان مدعی «اقدامات تحریک‌آمیز و خطرناک» ایران  شد و آن را محکوم کرد.

وزارت امورخارجه آلمان پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت به دنبال حملات نظامی متقابل ایران و اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این حملات، اقدامی تحریک‌آمیز و خطرناک است و ما آن را به شدت محکوم می‌کنیم. اسرائیل حق دفاع از خود را دارد.»

دولت بریتانیا نیز «حملات ایران» به مواضع نظامی اسرائیل را محکوم کرد و از روسیه خواست تا با استفاده از نفوذ خود در سوریه از حملات احتمالی آینده جلوگیری کند.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا روز پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت گفت:« ما حمله ایران را به اسرائیل محکوم می‌کنیم. اسرائیل از حق دفاع از خود برخوردار است. ما از ایران می‌خواهیم تا از حملات احتمالی آینده خودداری کند و طرفین درگیر را به آرامش دعوت می‌کنیم. از روسیه نیز می‌خواهیم تا از نفوذ خود در سوریه استفاده کرده و جلوی حملات آینده از جانب ایران را بگیرد.»

ایران تاکنون به ادعای حمله به مواضع رژیم صهیونیستی واکنشی نشان نداده است.

-->