پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/09/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 7855898 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 36660944
کد خبر : 198202 تاریخ ثبت : 1397/2/20 11:34 نظرات تایید شده : 3

خدری: شهرک انرژی در استان ایجاد شود

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1395/12/29/1395122916410270610342274.jpgخلیج فارس: نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس گفت: با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر برای اجرای طرح‌های تولیدی با وجود مواد خام اولیه ایجاد شهرک انرژی در این استان ضروری است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری صبح امروز در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با بیان اینکه رشد و توسعه مناطق صنعتی در استان بوشهر نامتوازن است اظهار داشت: در حالی که صنعت در جنوب استان بوشهر رشد قابل توجهی یافته است در نقاط مرکزی و شمال استان بوشهر از اجرای طرح‌های صنعتی خبری نیست که این رشد نامتوازن صنعتی، بی عدالتی در برخی نقاط  ایجاد کرده است.

وی نرخ بیکاری در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در حالی که نرخ بیکاری در استان بوشهر 11 درصد اعلام می‌شود ولی در برخی نقاط استان از 17 درصد فراتر رفته است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس  با تاکید بر توسعه طرح‌های اقتصاد مقاومتی گفت: اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی که از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است با خروج آمریکا از برجام باید به اجرای این طرح‌ها توجه ویژه‌ای شود.

خدری با تاکید بر اجرایی شدن طرح‌های اقتصاد مقاومتی با غیرت ملی تصریح کرد: در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی باید با تاکید بر غیرت ملی از  امکانات داخلی بهره برده شود.

وی به ظرفیت بالای وجود مواد اولیه برای توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در استان بوشهر پرداخت و خاطر نشان کرد:  با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر برای اجرای طرح‌های تولیدی و صنایع پایین دستی با وجود مواد خام اولیه از جمله میعانات گازی، ایجاد شهرک انرژی در این استان ضروری است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس افزود: با استفاده از مواد اولیه میعانات گازی موجود در استان بوشهر، ضمن جلوگیری از خام فروشی کارخانه‌هایی با 30 هزار شغل  می‌توان ایجاد کرد.

خدری با تاکید بر توجه به منطقه ویژه گردشگری دیلم گفت: منطقه ویژه گردشگری با مساحت یک‌هزار هکتاری در دیلم وجود دارد که با توسعه زیرساخت‌های آن در بخش‌های مختلف می‌توان تحول مهمی در دیلم ایجاد کرد.

وی به اراضی منطقه حله پرداخت و با تاکید بر توجه به اجرای طرح زهکشی در این منطقه گفت: 2 هزار هکتار اراضی حله نیاز به طرح زهکشی دارد که برای اجرای این طرح نیاز به 34 میلیارد تومان است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس  تاکید کرد: با اجرای طرح زهکشی در منطقه حله ضمن افزایش تولیدو بهره‌وری محصولات بیش از شش‌هزار شغل ایجاد می‌شود.

 کلمات کلیدی خبر : عبدالحمید خدری