پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 69868 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25942499
کد خبر : 198174 تاریخ ثبت : 1397/2/20 08:51 نظرات تایید شده : 3
دادستان گناوه خبر داد:

قطع آب، جریمه متصل نشدن به فاضلاب گناوه

خلیج فارس: باتوجه به اینکه فاضلاب یکی از دغدغه های اصلی مردم این شهر است اما با وجود صرف هزینه هایزیاد برخی از شهروندان که انشعاب خریداری کرده اند به شبکه متصل نمی شوند.

خلیج فارس: دادستان عمومی و انقلاب گناوه گفت: مالکان منازل محدوده هایی از این شهر که طرح جمع آوری و دفع فاضلاب در آنجا اجرا شده، طبق قانون موظف به اتصال به این شبکه هستند و درصورت امتناع آب آنها قطع می شود.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا، حجت الاسلام پیروز اردکانی در جلسه شورای سلامت گناوه افزود: براساس ماده 15 داشتن انشعاب آب و فاضلاب لازم و ملزوم یکدیگرند و همه مالکان املاک واقع در محدوده طرح جمع آوری فاضلاب مکلف هستند در با اعلام دستگاه ها و شرکت های فاضلاب اقدام به نصب انشعاب کنند و درصورت رعایت نکردن پس از اخطاریه و تذکرهای مهلت دار به قانونگذار اختیار تفویض شده که آب آنان را قطع کند.

وی اضافه کرد: فاضلاب گناوه به چالش و دغدغده اصلی تبدیل و همه حتی مسافران و گردشگرانی را که وارد این شهر می شود، درگیر کرده است.

اردکانی افزود: هم اینک اجرای ماده 15 درمورد فاضلاب در گناوه معطل مانده و باید عملیاتی شود و متولیان امر اگرچه تلاش هایی انجام داده اما ناکافی است و باید به تکلیف قانونی خود عمل کنند.

دادستان عمومی و انقلاب گناوه بیان کرد: اگر افرادی که ازلحاظ مالی مشکل دارند باید شناسایی و از طریقی که امکان مساعدت وجود دارد اقدام شود و افرادی که انشعاب فاضلاب دارند اما به شبکه متصل نمی شوند مکلف هستند در مدت مشخص وصل شوند که در صورت خودداری آنان، دستگاههای متولی براساس ماده 15 عمل کنند.

وی گفت: درصورت هرگونه تهدید علیه بهداشت و سلامت عمومی، دستگاه های متولی باید ورود کنند و طبق ماده 73 قانون آیین نامه دادرسی کیفری مصوب 1392 مکلف هستند هر جرمی در حوزه کاری آنان می افتد به دادستانی گزارش دهند.

وی اظهار کرد: از ورود فاضلاب خانگی به دریا باید جلوگیری شود.

اردکانی، بر تعمیر و ترمیم بموقع لوله های آب شرب دچار شکستگی تاکید کرد و گفت: تاخیر در ترمیم لوله های ترکیده شده باعث خواهد شد مواد مسموم و آلوده کننده وارد شبکه و درصورت استفاده فرد دچار مسمومیت و مشکل سلامت روحی و روانی شود.

فرماندار گناوه گفت: باتوجه به اینکه فاضلاب یکی از دغدغه های اصلی مردم این شهر است اما با وجود صرف هزینه هایزیاد برخی از شهروندان که انشعاب خریداری کرده اند به شبکه متصل نمی شوند.

سیدعلی پاک نژاد افزود: در تدوین نظام نامه سلامت این شهرستان، فاضلاب یکی از اولویت های پنج گانه شناخته شده و به تهران نیز اعلام شده که امیدواریم بودجه ای از این طریق جذب شود.

وی اظهار کرد: بستن دریچه های فاضلاب که به ساحل می ریزند توسط شهرداری و آب وفاضلاب، اطلاع رسانی محله به محله و تعیین مهلت به افراد، اقساطی کردن هزینه روی فیش های آب کسانی که به شبکه متصل نشده اند از مصوبه های شورای سلامت است.

طرح مطالعاتی فاضلاب گناوه در سال 1373 انجام و در سال 80 عملیات اجرایی آن آغاز شده که پس از 17 سال هنوز تکمیل نشده است.

برای تکمیل طرح فاضلاب این بندربراساس طراحی نقشه اولیه آن یکهزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که حل این مشکل تنها از طریق اعتبار ملی امکان پذیر است.

شهر گناوه مرکز شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد و حدود 70 هزار نفر از جمعیت 103 هزارنفری این منطقه را درخود جای داده است.