پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34596552 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41368043
کد خبر : 197967 تاریخ ثبت : 1397/2/18 22:57 نظرات تایید شده : 2
ترامپ: بالاترین تحریم‌های اقتصادی را برای ایران در نظر می‌گیریم

آمریکا از توافق هسته‌ای خارج شد

خلیج فارس: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ساعت دو بعد از ظهر به وقت واشنگتن تصمیم خود را درباره موضع آمریکا در قبال برجام اعلام می‌کند. اگر آمریکا از توافق هسته ای با ایران خارج شود....

خلیج فارس: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ساعت دو بعد از ظهر به وقت واشنگتن تصمیم خود را درباره موضع آمریکا در قبال برجام اعلام می‌کند. اگر آمریکا از توافق هسته ای با ایران خارج شود. شرایط کاملا جدیدی در روابط ایران و غرب ایجاد خواهد شد. ممکن است با خروج ترامپ از برجام، این توافق نابود شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ برگزیده اظهارات ترامپ به شرح زیر است:


ترامپ: سخت ترین مجازاتها را علیه ایران به اجرا می‌گذاریم
بنابراین من امروز اعلام می کنم که امریکا از توافق هسته ای ایران خارج خواهد شد و فرمانی را امضا می کنم تا تحریم های هسته ای علیه ایران دوباره به اجرا گذاشته شود.
تاریخ انتشار: ۲۳:۰۹ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷
پ

فرارو- دونالد ترامپ دقایقی پیش اعلام کرد که ایالات متحده از توافق هسته ای با ایران خارج می شود.

مشروح سخنان ترامپ درباره ایران به این شرح است:

حکومت ایران، کشور پیشتاز حامی تروریسم در دنیاست. این کشور از حزب الله، حماس و طالبان حمایت کرده است.

ایران در سال‌های گذشته آمریکایی‌ها را ربوده، اماکن متعلق به آمریکا را بمباران کرده و اتباع آمریکا را شکنجه داده است.

حکومت ایران از طریق غارت منابع کشور خود، به حمایت از تروریسم پرداخته است.

در سال‌های گذشته دولت آمریکا وارد توافق هسته‌ای با ایران شد. بر روی کاغذ این توافق هسته‌ای قرار بود از آمریکا در قبال جنون سلاح هسته‌ای ایران حمایت کند اما در واقع توافق هسته‌ای به حکومت ایران کمک کرد که به غنی سازی اورانیوم بپردازد. این توافق تحریم‌های فلج کنندۀ ایران را لغو کرد و هیچ محدودیتی برای رفتارهای سوء ایران تعیین نکرد.

دادن پول نقد از سوی آمریکا به ایران در چهارچوب توافق هسته‌ای، مایع شرمساری من به عنوان یک آمریکایی است.

ما شواهدی در دست داریم که نشان می‌دهد که ادعاهای ایران دروغ است، هفته گذشته اسرائیل مدارکی را منتشر کرد که دروغ بودن ادعاهای ایران را ثابت کرد.

پس از برداشته شدن تحریم ها، دیکتاتوری ایران با پولهایی که به دست اورد توانست هرج و مرج را در منطقه صادر کند.

این توافق انقدر بد تهیه شده که باعث می شود ایران در زمانی کوتاه باز هم به سلاح هسته ای دسترسی یابد.

این توافق نتوانسته است به بازرسان امکان بررسی اماکن نظامی ایران را بدهد و در این توافقف تمهیدات لازم برای مجازات ایران در صورت انجام تخلف در نظر نگرفته است.

من در اکتبر گذشته اعلام کردم که این توافق یا باید اصلاح شود و یا به عمر ان پایان داده شود. سه ماه بعد نیز این هشدار را تکرار کردم. پس از ان با شرکای خود در سراسر جهان از جمله در اروپا و خاورمیانه مشورت کردم. همه ما در عزممان برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح های هسته ای مصمم هیتیم.

این مشورتها به من ثابت کرد که این توافق در ذات خود ناقش است و با این توافق نمی توانیم جلوی دستیابی ایران به بمب هسته ای را بگیریم.

بنابراین من امروز اعلام می کنم که امریکا از توافق هسته ای ایران خارج خواهد شد و فرمانی را امضا می کنم تا تحریم های هسته ای علیه ایران دوباره به اجرا گذاشته شود.

ما سخت ترین مجازاتهای اقتصادی را علیه ایران به اجرا می گذاریم.

من وقتی وعداه ای می دهم به وعده خود عمل می کنم.

در حالی که من در حال سخنرانی هستم، نماینده من در حال سفر به کره شمالی است تا تمهیدات لازم را برای رسیدن به توافق جدیدی با کره شمالی فراهم کند.

من ضمن مخالفت با سیاستهای دولت ایران، حمایت خود را از مردم ایران حمایت می کنم.

رهبران ایران مسلما خواهند گفت که توافق جدیدی را قبول نخواهند کرد اما واقعیت این است که انها دنبال این خواهند بود تا توافق جدیدی را به سرانجام برسانند و اگر انها اماده این کار باشند، من نیز استقبال خواهم کرد.

استقبال اسرائیل و عربستان از تصمیم ترامپ
اولین واکنش به سخنان ترامپ برای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بود. «بنیامین نتانیاهو» اقدام ترامپ در خروج از برجام را «اقدامی شجاعانه» خواند و از آن استقبال کرد.

همچنین حکومت عربستان در بیانیه‌ای در واکنش به خروج آمریکا از برجام گفت:"عربستان سعودی بار دیگر راهبردی که رئیس جمهور آمریکا در برابر ایران در پیش گرفته را تایید و از آن استقبال می کند و امیدوار است که جامعه جهانی علیه ایران موضعی قاطع و یکپارچه بگیرد، ایرانی که از گروه‌های تروریستی ه بویژه حزب الله و شبه نظامیان حوثی و نظام اسد حمایت می کند که زشت ترین جنایات را علیه مردمش مرتکب می شود و بیش از نیم میلیون غیرنظامی را به کشتن داده است."

در ادامه این بیانیه آمده: "اینکه ما پیشتر توافق هسته ای میان ایران و دولت‌های پنج به علاوه یک را تایید کردیم نشان داد که هر چه از دستمان می آمد برای جلوگیری از گسترش جنگ افزارهای کشتار جمعی در منطقه و جهان کردیم اما ایران از درآمد اقتصادی که از برداشته شدن تحریمها به دست آورد، سوء استفاده کرد."کلمات کلیدی خبر : برجام ترامپ آمریکا